Дві гривні на місяць. У Сумах депутати надали пільгу обласним підприємствам

Дві гривні на місяць. У Сумах депутати надали пільгу обласним підприємствам

Дві гривні на місяць. У Сумах депутати надали пільгу обласним підприємствам
. Суспільне Суми

Сумські депутати звільнили від сплати земельного податку комунальні підприємства Сумської обласної та районної рад. Їх повертають у Суми. Рішення прийняли на сесії 29 грудня.

Пільгу надали 37 закладам і установам із 43-х, які в 2018 році формально вибули з міста, фактично - залишались працювати тут. Питання пільги було єдиним, яке депутати розглядали на сесії. Перед голосуванням міський голова Сум Олександр Лисенко пояснював, чому це важливо.

“У нас зараз іде процедура повернення підприємств, які були виведені 2 роки тому. Вони - в обласному підпорядкуванні і виведені були розпорядженням голови комісії комунального майна обласної ради. Їх вивели з обласної реєстрації в райони нашої області”, - говорить він.

Також додає: “Можливо було цю процедуру розтягти максимум до 3 місяців, але вольовим рішенням депутатського корпусу обласної ради і безпосередньо голови це зроблено вже зараз, процес вже йдеться. Я думаю, що адекватне рішення з нашого боку повинне також бути”.

За пільгу 2 гривні на місяць депутати проголосували майже одноголосно. Скільки не отримає бюджет, говорить директор департаменту забезпечення ресурсних платежів міськради Юрій Клименко: “Ми проаналізували і, якщо брати лікарняні заклади обласного підпорядкування, то це сума на рік складає приблизно 2 млн 929 тисяч гривень, що стосується інших комунальних закладів та установ – 4 мільйони 412 тисячі гривень”.

При цьому головний податок – із доходів фізичних осіб, який тепер піде до скарбниці міста, - у 8 разів більший за можливі надходження від використання землі обласними установами. Приміром, ПДФО, яке отримали бюджети інших громад, куди перевели заклади, сумарно був - майже 100 мільйонів гривень. Говорить заступниця начальника управління майном Сумської облради Інна Козачок: “За 2019 рік загальна сума ПДФО становила 99 млн грн. Із них ПДФО ті, що мали б надійти до міського бюджету м. Суми – це 59 млн грн. Із 59 млн грн повернулося на заклади установи і підприємства наші більше ніж 16 млн грн”.

За її словами, ці кошти були спрямовані, перш за все, на придбання медичного обладнання.

“Це була закуплена реанімація дитячій обласній клінічній лікарні, обласній клінічній лікарні був придбаний пасажирський автобус, на якому лікарі робили виїзди по області. Спортивній школі був придбаний спортивний інвентар, перинатальному центру - дитяча реанімація, онкодиспансеру - медичне обладнання. Це і біохімічні аналізатори, і хірургічні столи, електронний скальпель. Тобто, обладнання, яке роками чекали”, - додала вона.

Найбільші суми податків втратив Білопільський район, оскільки туди перереєстрували найбільші за кількістю працівників обласні установи.

“Дитяча лікарня, обласна лікарня були зареєстровані у селах Кальченки та Шкуратівка, які зараз відійшли до Ворожбянської ОТГ. Коли був бюджет Білопільського району зведений, то, дійсно, ці кошти допомагали нам у виплаті і зарплати тих працівників, які фінансувалися з районного бюджету”, - сказав в.о. голови Білопільської райради Володимир Відуєв.

Також, за його словами, фінансували програми “які переклала держава на наш бюджет”.

“Ми платили комунальні платежі. Але ніхто не каже скільки виведено з Білопільського району закладів, яких зараз юридична адреса - у Сумах”, - говорить Відуєв.

Повернутись на місце фактичної діяльності комунальні заклади обласного рівня зобов’язує закон. Його парламент ухвалив у перших числах грудня. Він набирає законної сили 30 грудня. Підприємства, які б не встигли повернути свою реєстрацію на сумську, повинні були б сплачувати ПДФО за місцем попередньої реєстрації, тобто - до районних громад.

За період, коли заклади виїхали з міста – це майже повних два роки, сказав Олександр Лисенко, бюджет Сум втратив до 180 млн грн. Додам, що перереєструвати підприємства за межі Сум – була ідея обласної ради попереднього скликання. Тоді, як нам говорив її очільник Володимир Токар, зробили це, бо місто не фінансувало потреби цих закладів, попри те, що там обслуговували здебільшого жителів Сум.

На початок