Рамі Сартаві родом із Кувейта. Понад 20 років він живе у Сумах. Тут здобув 2 вищі освіти, одружився, має трьох дітей. До російського повномасштабного вторгнення був приватним підприємцем. Потім вступив до ДФТГ і створив пункт з надання домедичної допомоги. Як організували медичний практикум у Сумах бачили кореспонденти Суспільного.
На своїх тренінгах Рамі вчить військових та цивільних майстерності з тактичної медицини. Він — сертифікований інструктор і начальник медичної служби ДФТГ №2.
"Я народився в Кувейті і там американці теж допомогли. Вийшло так, що держава Кувейт взяла на себе навчання і попросили всіх, хто знаходився у Кувейті пройти тактичну медицину на медичному факультеті мінімум рік і 2 місяці. І паралельно можна було отримати сертифікати. Я пройшов тактичну медицину і одночасно отримав документи по реабілітації".
Кожен рух учасники тренінгу повторюють за інструктором. Втім, правильно накласти турнікет з першого разу вдається не всім.
"Зараз робили вправу з накладання турнікета на кінцівку в разі поранення собі або побратиму. Я у Рамі вже третій раз. Щорічно проходимо заняття, тому що рік минає і навички втрачаються, треба їх відновлювати.У нього дуже великий досвід і те, чому він навчає — не книжка, а практика", — сказав доброволець ДФТГ Юрій Шнітке.
Серед учасників тренінгу командир роти з охорони об'єктів критичної інфраструктури Владислав Магілін. Чоловік пояснює, він та його побратими відвідують тренінг щомісяця і дослухаються до порад інструктора.
"Це людина, яка бачила, як потрібно врятувати людське життя. От я прослужив 30 років, але не був у гарячих точках, а Рамі бачив реально і осколкові поранення і контузію і все. Я особисто до нього підходив і просив, щоб усі хлопці роти пройшли заняття і не один раз".
Базових навичок, які можуть зберегти життя, Рамі Сартаві навчає від перших місяців повномасштабного вторгнення. Каже, за час повномасштабного вторгнення такі тренінги відвідали майже чотири тисячі цивільних і близько восьми тисяч військовослужбовців.
"Створив перший медичний пункт для надання допомоги у місті. Міністерство оборони віддячило і почав займатися тактичною медициною. Створили центр з моїм командиром і ми почали проводити заняття по 2-3 рази на тиждень. У мене в батальйоні понад 750 людей. Я несу відповідальність за їхнє здоров'я, дисципліну, якщо хтось іде до ЗСУ, то ми готуємо так, щоб він повернувся здоровим до сім'ї. Оце наше завдання".
"Коли прильоти почались по Сумах і 28 близько 5 лікарні, о 7 годині 20 хвилин я вже був там. Ми знаходимось там де відбуваються вибухи, рятуємо людей. Біля 5 поліклініки, думаю, всі люди, яких я врятував, вони пам’ятають мене."
За словами Рамі Сартаві, тренінги з тактичної медицини безплатні. Під час війни, каже інструктор, ці навички мають опанувати всі.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram