Найбільше поранень українські військові, які воюють на Курському напрямку, отримують від дронів та артилерії. Військові РФ навмисне атакують дронами і медичні автомобілі. Про свою роботу бійці одного з евакуаційних екіпажів 41 окремої механізованої бригади ЗСУ розповіли кореспондентам Суспільного.
Напередодні зустрічі з кореспондентами, медики вночі повернулися з Курської області, евакуювавши дев’ятьох бійців.
"Тяжких двоє було, це був вогнепальний перелом гомілки, але пацієнт затампонував, наклав бандаж і зняв собі турнікет. Зазвичай, військовослужбовці вміють і знають, як надавати першу собі допомогу. Це накладання турнікетів, що робиться під вогнем", — розповідає Олег, командир евакуаційного екіпажу.
Він з Кіровоградщини. Говорить, що на фронті пів року. Перед тим закінчив медичний університет та військово-медичну академію. Вдома на Олега чекають дружина та дворічний син.
Фельдшер евакуаційної бригади Олександр родом з селища Саврань, Одеської області. Чоловік пішов на війну добровольцем. Каже, аби вивезти всіх поранених, мають розмістити в авто максимальну кількість бійців:
"Якщо один "важкий" і двоє "легких", то тільки трьох. Але, якщо всі "легкі", ми навіть дев’ять чоловіків сюди садили: з легкими осколками, контузіями. Дев’ять чоловіків влазить без питань, а ще двоє можуть сісти біля водія".
Найбільше поранень на Курському напрямку українським бійцям завдають дрони та артилерія, розповідає Олександр. Він служить санітаром евакуаційної служби. Чоловік родом з Кропивницького, до повномасштабної війни працював директором підприємства.
"Дрони — вони ж різні. Маленькі завдають шкоди менше. Уламки січуть руки, ноги, очі. Але, щоб відірвало руку, ногу, — це дуже рідко. Але, як міна, снаряд, — тоді відриває. Не одразу виходить людей дістати звідти. Є по три доби чекають, вивезти не можемо, наші підійти не можуть".
Вадим, який теж кропивничанин, — водій евакуаційного екіпажу, говорить, що дрони на Курському напрямку є значною небезпекою, бо російські військові спеціально атакують евакуаційні автомобілі:
"На наших очах, буквально сто метрів, він перейшов від нас на іншу машину. Там були й поранені. За "200" не знаю, а "300" були точно. Згоріла машина на наших очах. Це в Суджі. Він почав полювати за нами, ми встигли заховатися".
У день зустрічі з кореспондентами Суспільного медики відпочивали. Наступного дня їх чекала нова поїздка, аби надати допомогу побратимам.
"Помагаєш, перевозиш. Вони всі живі, задоволені. Кому кави, кому просто словом. Головне, допомагати нашим", — каже Олександр, санітар евакуаційної служби.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram