Уряд дозволив військовим частинам прикордонників напряму мобілізовувати добровольців. Таке право, з понад 20 прикордонних загонів, отримали 10, розповів начальник відділу організаційно-мобілізаційної роботи штабу Сумського прикордонного загону Павло Мартинко. Нововведення діє з 1 листопада. Скільки добровольців вже звернулося до прикордонної служби та хто може долучитися до армії поза ТЦК, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Молодший лейтенант прикордонної служби Вадим Плужніков розповідає, він один з перших, хто подав заяву на службу у прикордонному загоні без звернення до територіального центру комплектування. Така можливість з’явилась у нього з 1 листопада, після внесених Кабінетом Міністрів змін до постанови про Порядок призову громадян.
"Оформлення здійснювалось швидко. ВЛК, необхідні документи до відділу кадрів і вже призначення на посаду. Минуло мало часу з 5 листопада і вже мені віддано наказ, що потрібно вирушати на навчання до академії прикордонної служби, де будуть робити з мене вже фахового офіцера. Це буде 3 тижні, бо в мене є досвід офіцера. Чисто спеціальні навички, які стосуються прикордонників. Людина підходить для роботи в підрозділі чи ні — вирішує керівництво. І та особа, в якої недостатньо цих знань, вона просто сюди не потрапить", — розповів Вадим Плужніков.
Чоловік розповідає, за спеціальністю він — льотчик вертольота Мі-2: "Служив у підрозділах міліції, податкової поліції. Займався бізнесом. У 2022 році на третій день я на “Сумиліфт”, де була наша тероборона, Правий сектор, зі своєю зброєю та патронами туди пішов. Як стабілізувалась ситуація, у мене батько був паралізований. Потім, коли його не стало, я вирішив, що настав мій час. Звернувся, подав заяву і ось я тут".
Нова система спрощує процедуру мобілізації, розповідає начальник відділу організаційно-мобілізаційної роботи штабу Сумського прикордонного загону Павло Мартинко. Можливість набирати собі воїнів отримали 10 із 20 прикордонних загонів.
"Переваги даного алгоритму призову: мінімізовано участь ТЦК та соціальної підтримки призову за мобілізацією. Військовослужбовець, відповідно до наданої заяви, залишається в Сумській області і в тому підрозділі, з визначеною посадою, яку він подає в заяві", — зазначив начальник.
Щоб потрапити на службу до прикордонного загону, говорить Павло Мартинко, необхідно: "Прибуття військовозобов’язаного, написання заяви. З метою розгляду та визначення посади, в якому підрозділі він бажає проходити службу. Впродовж 2 днів вивчаються професійні та морально-ділові якості кандидата. По завершенню вивчення кандидату надається право на проходження військово-лікарської комісії в підрозділах територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. За висновком комісії командир приймає рішення і призиває дану особу до лав ДПСУ безпосередньо на ту посаду, яка визначена в заяві даного кандидата".
За словами Павла Мартинка, за час дії нововведення, до п'ятого прикордонного загону призвали 10 добровольців: "Також подано заяви від близько 5 осіб. Тобто, щоденно звертається 2-3 військовозобов’язаних, які бажають проходити службу у Сумському прикордонному загоні. Після призову протягом 3-5 діб військовослужбовець направляється до навчальних закладів Державної Прикордонної служби".
За інформацією Павла Мартинка, із заявою на проходження служби у прикордонному загоні може звернутись будь-хто з військовозобов'язаних та резервістів-добровольців.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram