У Старому селі, що біля Сум, з’явилось звалище медичних відходів. Використані захисні маски і пробірки від ПРЛ-тестів лежать просто неба. Чиї вони і хто їх туди привіз, дізнавався кореспондент Суспільного Суми Ігор Стрельцов.
Територію колишніх складських приміщень у межах Старого Села, що під Сумами, займає звалище. Крім побутових відходів, помічаємо й медичні. Місцева мешканка Надія Лиманчук говорить, що відходи до них почали возити з вересня.
“На територію агрофірми "Червоненської" фурами завозився матеріал, як вже з’ясувалося, біоматеріал. Тут і шприці, пробірки, системи – відходи наших медичних закладів. Сортуванням цього матеріалу займалися наші хлопці, які люблять випить, самі ж заробляли тут, ішли в центр, там купляли і розказували, що по 250 грн на день їм платили за переробку цього матеріалу”, - розповідає Надія Лиманчук.
Серед непотребу є також ампули, схожі на використані пробірки для ПЛР-тестів з зазначеним прізвищем і датою за 9-те жовтня 2020-го року.
За словами старости села Сергія Єременка, складські приміщення, куди звозили відходи, належать сумському "Агрокомібнату "Тепличний", який здав територію в оренду ТОВ "Сумиполімербуд".
“Коли ми взнали, що на території цих складських приміщень якась фірма займається, скажімо, чи то злочинною діяльністю, не типовою діяльністю для госпдворів сільгосппризначення, ми одразу відреагували, було повідомлено голові нашої об’єднаної громади, звернулися до дирекції агрофірми, а потім вже звернення пішли і до поліції”, - розповідає Єременко.
Адреса у ТОВ "Сумиполімербуду" сумська: вул. Харківська, 122. Це цілий промисловий район на околиці міста Суми. В одному з його кутків - такі самі гори сміття та медичних відходів, як і в Старому Селі
За телефоном, вказаним у договорі як контактний "Сумиполімербуд" відповіли, що ніякого відношення до цієї фірми не мають.
Походженням цих відходів зайнялась поліція та екоінспекція. У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 236 Кримінального кодексу "Порушення правил екологічної безпеки", - розповів спеціаліст відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко.
“Працівники поліції працюють на місці. Санкція статті 236 передбачає для винних осіб позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”, - сказав Кузьменко.
Оскільки порядок проведення перевірок екоінспекцією чітко регламентований законом, то правові підстави для проведення перевірки будь-якого суб’єкта, який це вчинив, на даний момент немає, розповіла начальниця відділу Державної екологічної інспекції в Сумській Області Вікторія Дяденко.
"Але сьогодні (4-го грудня - ред.) ми здійснили виїзд разом з представником сільради Старого Села, а також з представником власника земельної ділянки провели обстеження території. Факт розміщення небезпечних відходів підтвердився. На асфальтованому майданчику знаходилися медичні відходи, використані шприці. Результати обстеження нами були зафіксовані в акті. Наразі відповідні матеріали готуються до передачі до правоохоронних органів”, - сказала Дяденко.
Автор - Ігор Стрельцов