"Вони помилилися з країною, ми ніколи не будемо під їхнім гнітом": як воюють українські танкісти

"Вони помилилися з країною, ми ніколи не будемо під їхнім гнітом": як воюють українські танкісти

Бійці 41 бригади
Бійці 41 бригади. 41 окрема механізована бригада

Щороку 14 вересня відзначають День танкових військ. З цієї нагоди Суспільне зробило добірку історій українських військовослужбовців-танкістів та тих, хто причетний до них.

"По Червоній площі "увалити" – і додому"

Нещодавно бійці 41-ї окремої механізованої бригади, яка понад рік обороняла Донецький напрямок, передислокувалися на Сумщину. Військовослужбовці розповіли, як працюють на танку, який назвали "Пухнастик".

"Навідник працює гарматою, я окремо працюю НСВТ – доволі гарно "косить" піхоту. Виїжджаєш, відпрацьовуєш свою справу, кладеш трішки більше, ніж треба було, противника і вертаєшся з посмішкою, що зробив багато корисної справи", – так про свою роботу розповідає військовослужбовець Тимофій з позивним "Єнот".

"У мене, як у командира танка, позивний "Єнот". Єноти, вони пухнасті. От ми й свого танка назвали "Пухнастиком", — розповів чоловік.

Трофеять, ремонтують та відбивають атаки: історії українських танкістів
Командир танка Тимофій з позивним "Єнот". Суспільне Суми

“Лісапєд” не підведе

Військовослужбовці танкового батальйону 22-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України розповіли та показали Суспільному, як ремонтують танк після бойових зіткнень. Свою машину вони називають “Лісапєд”, щоб заплутати ворога.

Бійці впевнені, якщо доведеться зустрітись у прямому бою з російським танком, то їхній “Ліспєд” не підведе: "Працювали звичайно напряму, з закритих позицій в основному, і на пряму виїжджали працювали, але машина на машину ще не приходилось. Та нічого, все попереду. Звичайно “удєлаєм”, головне, щоб машина працювала, екіпаж у нас злагоджений".

Трофеять, ремонтують та відбивають атаки: історії українських танкістів
Військовослужбовці танкового батальйону 22-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України. Суспільне Суми

Як бійці 41 бригади на палаючому танку в Донецькій області знищили російську піхоту

Поїхали на завдання, потрапили під обстріл, на палаючому танку вибили російську піхоту і повернулися назад – це буденність танкістів 41-ї окремої механізованої бригади. В останньому бою командир групи отримав опіки, бо прикривав собою від полум’я боєприпаси, екіпаж залишився живим. Історії боєзіткнень бійці розповіли Суспільному.

"Ми стільки віків були під цим гнітом російським і отримали у 1991 році свободу від цього московського ярма – і тепер знов вони "лізуть"? Треба раз і назавжди їм показати, що вони помилилися з країною, ми ніколи не будемо під їхнім гнітом", — поділився командир танкового екіпажу з позивним "Громадянин",

"Все на автоматі, розвернули – і на Суми”. Пенсіонера з Сумщини нагородили за трофейний танк

Хоч пенсіонер Олександр Чорномаз і не служить у ЗСУ, проте чоловіка нагородили за те, що на початку вторгнення РФ на Сумщині він зміг затрофеїти російський танк.

Через 50 років після строкової служби чоловік зумів завести та проїхати 30 км на сучасному танку, який залишили російські військові. Це сталося на початку березня 2022 року, коли окупанти зайняли район і тримали в облозі місто Суми. Машину передали українським військовим.

"Не треба палити покинуту ворожу техніку"

На початку березня 2022 року сумська тероборона також змогла забрати для потреб українських військових покинутий російський танк. Техніку тоді знайшли неподалік Краснопілля. Українські воїни зірвали триколор та підняли замість нього український прапор.

Пізніше сумські добровольці розповідали, що їм вдалося затрофеїти понад десять російських танків. Машини відправили на ремонт, після чого вони виконували бойові завдання в Україні.

"Буде бити ворога" : як трофейний російський танк Т-62 обороняє прикордоння Сумщини

Ще одна історія трофейного російського танку. Т-62 змогли затрофеїти українські військовослужбовці на Херсонському напрямку в кінці 2022 року. Після чого танк виконував бойові завдання в Запорізькій області, а згодом і на Сумщині, допоки не зламався. Завдяки військовим ремонтникам, танк знову в строю. Про те, як лагодили машину та які задачі вона може виконувати — розповіли військовослужбовці танкового взводу.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок