"Виїжджають, а через дві години повертаються" – Білопільський міський голова про евакуацію з прикордонних територій

"Виїжджають, а через дві години повертаються" – Білопільський міський голова про евакуацію з прикордонних територій

Кількість мешканців, як хочуть евакуюватися з прикордонної Білопільської громади, останнім часом значно збільшилась. Чому люди виїжджають та чому майже одразу повертаються – Білопільський міський голова Юрій Зарко розповів Суспільному. Далі – з його слів.

Люди нині евакуюються і значно більше, ніж тоді, коли була гірша ситуація в місті. Кожного дня є черги, люди записуються. Сьогодні, наприклад, було записано 400 людей на евакуацію автобусами. Виїхали 90 людей (серед них — восьмеро дітей). Інші люди будуть самостійно чи не самостійно…

Люди рівно дві години знову повертаються на місце.

Ми розуміємо, що ті, хто виїжджають самостійно, а навіть й автобусами, через рівно дві години знову повертаються на місце. Тому є певні з цим проблеми. Ми вже надавали відповідні пропозиції до обласної адміністрації, (оскільки рішення про початок та закінчення евакуації приймає обласна адміністрація, ми на цей процес не впливаємо), щоб завершували ці "тури". Чисто по-людськи людей зрозуміти можна. Вони розуміють, що, виїжджаючи, можна отримати додатково якісь кошти (10 800 грн – прим. ред.), можна отримати виплати, гуманітарну допомогу – і цим люди користуються. Але з іншого боку люди, можливо, не розуміють, що якщо вони отримують довідку, що вони евакуювалися, то в Білопіллі вони не можуть розраховувати вже на гуманітарну допомогу або на безкоштовні дрова.

Тобто, ми розуміємо, що фактично цих людей зараз в місті немає, тобто вони виїхали. Ми діємо згідно з законодавством. Якщо так прописано законом, люди користуються своїм правом. Ще раз кажу: я їх не можу засуджувати, тому що ситуація складна, роботи немає, багато хто дійсно живе на межі виживання. Ну така от ситуація.

Безкоштовні дрова від Червоного Хреста.

Зараз на всю громаду це всього 500 сімей. Ми маємо умовно 6-7 тисяч будинків (не квартир, а будинків, що мають пічне опалення). Це в місті, в прикордонних селах. Всі ці будинки потребують опалення, тобто, опалюється дровами. А в нас є ліміт – це 500 будинків. Тобто, один із 10, навіть один з 15 таких будинків має право отримати.

Хто має це право? В першу чергу, це мають право люди з інвалідністю першої та другої груп, потім одинокі пенсіонери, які перебувають на обслуговуванні в терцентрі, бо вони не можуть самостійно собі придбати ці дрова.

Наступна умова — економічна і соціальна складові: дохід на члена сім’ї не повинен перевищувати 8000 гривень. Ну от, наприклад: людина в полоні, в неї п'ятеро дітей. Велика сім'я, тобто – потребують. Але певні виплати вони отримують і виходить більше, чим 8000 на людину, тобто дрова отримати не можуть.

А є ситуації, коли людина мала право отримати ці дрова, тобто, вона підпадала під одну з категорій зі списку. Але ці списки автоматично звіряються і по базі даних вибивають, що людина не проживає на території міста, оскільки вона евакуйована. Хоча ми розуміємо, що фактично людина повернулася назад. Тому такі проблемні питання будуть.

Виплати субсидії припинятися не будуть

Хочу сказати, що вже хтось спеціально розганяє слух, що людям будуть припинені виплати субсидій. Це неправда. В будь-якому разі людина має тут житло. Ми розуміємо, коли людина виїхала, вона все одно повинна сплачувати комунальні послуги, в тому числі опалення, і вона отримує субсидію. Тобто тут людина на законних підставах отримує субсидію, навіть попри те, що проживає в Сумах чи в іншій області. Тому закликаю людей не вірити чуткам і звіряти інформацію з офіційними джерелами, читати те, що пишу я на своїй сторінці як міський голова.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок