Цьогоріч на Сумщині до школи збирається майже 4 тисячі першокласників

Цьогоріч на Сумщині до школи збирається майже 4 тисячі першокласників

У школах Сумщини до 15 червня триває набір до перших класів. Втретє початок шкільних занять для першокласників припадає на час повномасштабного вторгнення. Цього навчального року в області очікують близько чотирьох тисяч першокласників, розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.

"Відкрити перше в Сумах котяче кафе. Взагалі-то у кафе будуть працювати мої друзі та батьки", — такими мріями ділиться шестирічна Меланія. Цього року вона піде до першого класу. Дівчинка каже, від школи має свої очікування: "Можливо заведу друзів, потроху вчусь читати, писати, малювати".

Цьогоріч на Сумщині до школи збирається майже 4 тисячі першокласників
Меланія. Суспільне Суми

"Зараз досить складна безпекова ситуація у нашому місті і регіоні, але, все ж таки ми ризикнули спробувати прийти в цю школу. Тут нам дуже сподобалась наша вчителька, яка нас записувала. Вона легко знайшла спільну мову з дитиною", — розповіла мама дівчинки Ольга Матвієнко.

З початку нового навчального року до перших класів набиратимуть не більше 24 учнів, розповіла заступниця директора Сумської школи №27 Ірина Ягупа. Педагогиня додає, у їхній школі планують набрати три класи першокласників.

"У цьому році набір до 1 класу тривав з 17 квітня до 31 травня. Це був основний набір і зараз він продовжується до 15 червня на додаткові вільні місця. Батьки могли особисто прийти і написати заяву і мали змогу подати заяву у формі онлайн на сайт закладу", — пояснює жінка.

Триває набір учнів до першого класу і в Сумській ЗОШ №4. Навчати дітей планують у школі, в разі загрози мають укриття, розповідає директорка освітнього закладу Тетяна Волкова.

Цьогоріч на Сумщині до школи збирається майже 4 тисячі першокласників
Тетяна Волкова. Суспільне Суми

"У минулому і в цьому році іде менше дітей до 1 класу. У березні 2022 року, коли була масова евакуація з міста Суми, дуже багато діток 4-5 років вивезли з міста, які в цьому році мали піти до 1 класу. Ця ситуація, на жаль продовжується і першокласників стає все менше й менше. Ми хочемо набрати 2 класи, але на сьогодні, поки є 1", — розповіла жінка.

За словами директорки обласного департаменту освіти і науки Вікторії Гробової, цього року навчатимуть дітей у 335 школах Сумщини.

"Дуже багато виїхало дітей, то я можу сказати, що до двох тисяч по місту Суми і загалом - до чотирьох тисяч. Зараз дуже багато реєструється онлайн, тому будемо цю інформацію акумулювати, тому що дуже багато онлайн заяв. Ми сподіваємось, що по оцим онлайн заявам діти все-таки приїдуть в Сумську область", — зазначили посадовиця.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок