В Охтирці підприємці вимагали від влади пільг для бізнесу

В Охтирці підприємці вимагали від влади пільг для бізнесу

В Охтирській міській раді підприємці вимагали зниження плати за оренду землі. Представники місцевого бізнесу та громадськості провели зустріч з чиновниками міськради, спробувавши розповісти про свої проблеми. Чи почули їх – в матеріалі Суспільного.

Спочатку війни в місті все було на підприємцях, жителях міста Ну, і навколишніх сіл. На них місто вижило. Хтось в першу чергу почав ліпити і продавати на базарі - я помню хліб і ковбасу, і масло якесь.
Юрій Колодяжнийпредставник профспілки підприємців

Охтирські підприємці 21 травня зустрілись із представниками вдали міста. Вони просили зменшити податок та усунути перепони для розвитку бізнесу. На зустрічі в міській раді зібралось 10 людей: підприємці, депутати та громадські активісти.

В Охтирці підприємці вимагали від влади пільг для бізнесу
Зустріч підприємців та представників Охтирської міської ради. Суспільне Суми

Подібні зустрічі із владою цього року вже відбувалися, говорить член правління громадської ради при міськвиконкомі Сергій Калач. Нині однією із причин зустрічі стало збільшення грошової оцінки землі, залежно від розташування у місті.

Попри те, що зараз воєнний стан і ми, скажемо так, прикордонний регіон. Відповідно податкове навантаження на підприємців різко збільшилось, як по оренді землі, так і по податку на землю. Це перше питання. Друге питання - це у зв'язку з тим що генеральний план в розробці вже роками, то вся діяльність, пов'язана зі зміною цього призначення вона призупинена і ділова активність підприємців також призупинена.
Збільшилися на 10-20 або 50% нормативна грошова оцінка земельних ділянок і суми нарахування значно виросли у місті.
Юрій Колодяжнийпредставник профспілки підприємців

Серед загальних для усієї країни проблем розвитку бізнесу, в прикордонній зоні є додаткові ризики, каже Юрій Колодяжний. Це ризик втратити власне майно через обстріли чи окупацію.

В Охтирці підприємці вимагали від влади пільг для бізнесу
Зустріч підприємців та представників Охтирської міської ради. Суспільне Суми

Заступниця міського голови Надія Питюкова говорить, не кожен вид бізнесу на прикордонні нині потребує послаблення. Є напрямки діяльності, де, навпаки, помітний ріст доходів - сервіси, швидке харчування, перукарні. Тому підхід має бути диференційований.

Бюджет міста повинен наповнюватися і якщо податок з доходу ФО з міста забрали, то саме податок на землю є одним із таких, який повинен сплачуватися. Але є підприємці, які використовують земельні ділянки і вважають, що так і треба не платити податок.
Надія Питюковазаступниця міського голови

Заступниця міського голови додає, що з підприємців, які не уклали договори оренди збитки будуть стягуватися в судовому порядку.

590 договорів по оренді за землю станом на 1 січня 2024 року проблемні тільки 15 договорів по сплаті по повній сплаті за землю. І надходження за 23 рік орендної плати за землю у міський бюджет міста, ну, виконаний, мабуть, процентів на 95 чи 98. Але гра повинна бути взаємовигідною для двох сторін і вона повинна бути зрозумілою.
В Охтирці підприємці вимагали від влади пільг для бізнесу
Юрій Колодяжний та Надія Питюкова. Суспільне Суми

Грошова оцінка земельних ділянок регулюється державою, каже Надія Питюкова, тож зменшити її міська влада не зможе.

Єдине на що ми можемо впливати це встановлювати місцеві пільги. І саме про це ми домовились, що ми обрахуємо все і визначимо саме яким видам діяльності і яким підприємцям і на підставі чого ми зможемо надавати пільгу на те, щоб зменшити відсоток орендної плати за земельну ділянки. Не податок, а саме відсоток.

Прийняти відповідний регуляторний акт, додала Надія Питюкова, зможуть у цьому році, але його дія розпочнеться у наступному 2025 році. Нині ж розробляють і Генеральний план міста.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок