Свято боротьби у Сумах. Як змагалися самбісти

Свято боротьби у Сумах. Як змагалися самбісти

На другий день "Свята боротьби у Сумах" боролися самбісти. Понад сто учасників приїхали позмагатись. Найбільше представництво – близько півсотні спортсменів – у комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Суми".

Тренер сумської спортивної школи Євген Леоненко вірить у перемогу.

На цей час вони будуть змагатися, щоб показати та представити нашу школу. Ми прийшли сюди за досвідом, щоб його отримати і відібратися на чемпіонати України. Всі готуються, поступово. Вони всі молодці – будемо готуватися до змагань.
Євген Леоненкотренер

Свято боротьби у Сумах. Як змагалися самбісти
Самбо у Сумах. Суспільне Суми

У Євгена Леоненка серед вихованців займається Назар Зикунов. Мама Назара Анна говорить: самбо виховує її сина.

Я знаю, що самбо – це дуже дисциплінований вид спорту. І дуже елітний вид спорту. І я хочу щоб моя дитина саме в цьому напрямку розвивалася.
Анна Зикуновамама Назара

Свято боротьби у Сумах. Як змагалися самбісти
Самбо у Сумах. Суспільне Суми

Крім КДЮСШ "Суми" на килим виходили сумські самбісти з КДЮСШ "Динамо" та клубу "Кемпо", а також спортсмени з Комишів та Охтирки, Недригайлова та Липової Долини.

Останню на килимі представляє Алевтина Петрова. Шість років вона займається вільною боротьбою. Самбо допомагає їй в основній її боротьбі. Ну і постояти за себе.

Наприклад, у любій ситуації незрозумілій – навіть на тій же самій вулиці можуть підійти. А тут ти вже не будеш тікати, а можеш дати відповідь.

Мама Алевтини Катерина говорить – її донька була першої дівчинкою-борчинею у Липовій Долині.

Вона у нас сама по собі спортивна. І ми до цього підійшли. Коли на змагання чи тренування ходили одні хлопці, дівчат взагалі не було. Ми її привели першу дівчинку. Думали – це не її можливо. Але їй сподобалось.
Катеринамама Алевтини

Тренує спортсменів з Липової Долини Денис Васюта. Говорить, цей турнір хороший старт як для самбістів, так і для "вільників".

Розраховую на перемогу. Сьогодні вони змагаються по самбо. Це зайвий старт, тут є прийоми, які ми використовуємо у вільній боротьбі. Тому ми цим користуємося. Ми другий раз на такому роду змагань і нам все подобається.
Денис Васютатренер

Близько сотні спортсменів змагались сьогодні у трьох вікових групах – 2010-2012, 2013-2014 та 2015-2016 роки народження. Команда КДЮСШ "Суми" у підсумку здобула дванадцять "золотих", шість "срібних" та вісім "бронзових" нагород.

Назар Зикунов виборов “срібло”. "Золоту" медаль у Липову Долину везе Алевтина Петрова. Її команда здобула чотири "золота", три "срібла" та три "бронзи". Всього юнаки та дівчата розіграли сьогодні тридцять комплектів медалей.

Завтра, 15 травня, на килим вийдуть борці греко-римського стилю.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок