У Сумах обстежили дитячі майданчики та зафіксували високий ризик зараження токсокарозом: що відомо

У Сумах обстежили дитячі майданчики та зафіксували високий ризик зараження токсокарозом: що відомо

У Сумах обстежили ґрунт та пісок з дворових дитячих майданчиків різних мікрорайонів та зафіксували високий ризик зараження токсокарозом.

Про це повідомили у Сумському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За даними фахівців Сумського ОЦКПХУ, у 8,2 % проб виявлені яйця токсокар — це свідчить про високий ризик зараження токсокарозомПаразитарне захворювання людини, яке спричиняє міграція личинок токсокар в тканинах та органах. В організмі людини паразитують тільки личинки гельмінта. Цей тканинний гельмінтоз характеризується тяжким, тривалим, рецидивним перебігом та ураженнями імунологічної природи., насамперед серед дітей.

Чинниками передачі, окрім забрудненого ґрунту, є забруднені яйцями токсокар шерсть тварин, предмети догляду за ними, овочі, столова зелень, руки.

"Зараження людини відбувається внаслідок ковтання інвазійних яєць токсокар. У тонкому кишечнику з яєць виходять личинки, які через слизову оболонку проникають у кров, мігрують по організму і зупиняються в печінці, легенях, нирках, головному мозку, очах, підшлунковій залозі, навіть у м’язовій тканині. Тут вони інцистуються, оточуються запальними інфільтратами, утворюючи гранульоми й зберігаючи при цьому життєздатність протягом тривалого часу (місяцями й роками)", — зазначила лаборантка-гігієністка з паразитології Сумського ОЦКПХ Любов Даниленко.

За її словами, на Сумщині за 2023 рік зафіксували 19 випадків токсокарозу, у 2022 році було 13 випадків. Хвороба реєструється на території усіх районів Сумської області. За останні 15 років захворюваність на токсокароз в Україні збільшилась у 2,2 раза, додала Любов Даниленко.

Симптоми токсокарозу

  • Алергічні реакції.
  • Лихоманка.
  • Сухий кашель.
  • Біль у животі.
  • Нудота.
  • Збільшення лімфатичних вузлів.
  • Значне збільшення еозинофілів в крові.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок