"Уламки виколупували з дивана”. Як під обстрілами виживають мешканці Ворожби на Сумщині

"Уламки виколупували з дивана”. Як під обстрілами виживають мешканці Ворожби на Сумщині

За останній тиждень інтенсивність обстрілів міста Ворожба з боку Росії посилились. Місто обстрілюють з "Градів" та ствольної артилерії. Про це Суспільному розповів Роман Куценко, заступник Ворожбянського міського голови.

Пан Олексій дістав з дивану та килима осколки від російського снаряду. Він разом з дружиною приїхав у Ворожбу з Сум, коли дізнався що в будинок тестя влучили росіяни.

"Уламки виколупували з дивана”. Як під обстрілами виживають мешканці Ворожби
Уламки російського снаряду у Ворожбі, Сумська область. Суспільне Суми

Як вибух був, він якраз стояв біля вікна, його рамою вдарило, склом порізало обличчя. Вікно розбило. Він упав, вдарився спиною дуже і вночі його забрали у лікарню на Суми.
Олексій

Чоловік розповів, що снаряд розірвався біля тієї стіни де розташована спальня, в якій вони з дружиною ночують коли приїжджають у гості.

Ми зараз тут на хазяйстві знаходимося. Трошки ремонтували, порівняли. Є дуже багато пошкоджень вікон.

Олексій додав – до обстрілів звикли й вже не бояться.

Спочатку так, трошки "сіпались", а це вже за скільки днів звикли. Тільки "вихід" – я біжу до погреба, як прилетіло, я вийшов і слухаю. Погріб не закривається цілодобово, завжди чекаємо, напоготові.

Місцева мешканка пані Ніна розповіла, останній тиждень обстрілюють Ворожбу часто. Перерви якщо і відбувають, то на кілька годин, після чого знову лунають вибухи:

Прилетіло до одного сусіда, і до другого сусіда. Одній сусідці нічого, а мені попало по хаті, по кухні, по сараю, по гаражу, побило багато шиферу.
Ніна Вєтрова, місцева мешканка

Про евакуацію пенсіонерка каже не задумувалась, хоча такий варіант не виключає.

Ну якщо вже сильно буде, як у Рижівці, будем кудись тікати. Ясно ще не хочеться умирати, щоб вони там повішались на своїх гілляках і самольотах.
Ніна Вєтрова, місцева мешканка

Заступник міського голови Ворожби Роман Куценко розповів, що обстрілів останнім часом стало набагато більше.

"Уламки виколупували з дивана”. Як під обстрілами виживають мешканці Ворожби
Наслідки обстірлу міста Ворожба на Сумщині. Суспільне Суми

За останній тиждень, якщо порахувати у нас майже щодня трапляються російські обстріли. Загалом за вчорашній день, 18 березня було 7 вибухів з "Граду", та 4 обстріли зі ствольної артилерії.
Роман Куценко, заступник голови Ворожби

Лагодити пошкоджені мережі та допомагати людям у Ворожбу приїздять працівники місцевої філії електричних мереж та рятувальники.

В більшості випадків це пошкодження вікон, дверей, стін дахів будинків, міська влада надає людям допомогу у вигляді будматеріалів, плівка для вікон.

Колишня вчителька Ніна Денисівна говорить, що вона росіянка, її батьки уродженці Глушковського району, та після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, пенсіонерка на той бік кордону більше їхати не планує.

"Уламки виколупували з дивана”. Як під обстрілами виживають мешканці Ворожби
Ніна Вєтрова. Суспільне Суми

У мене рідні скільки там в Росії, брат у мене там просто він помер, а сім'я залишилася. Пишуть приїздіть до нас, та ні говорю, "дякуємо" за все. Ну не хочемо спілкуватись, ну не хочемо. Душа не дозволяє.
Нані Вєтрова, місцева мешканка

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок