Сьомий день триває евакуація мешканців Великої Писарівки в більш безпечні місця на Сумщині. За цей час звідти виїхало близько 200 мешканців. Частину людей прихистили в місті Охтирка.
Виїжджають навіть ті, хто спочатку військового вторгнення не хотіли залишати домівки. Мешканці Великописарівської громади евакуюються в інші громади області.
"15 числа ми виїхали, тому що там неможливо, там страшно спати, летить над головою – все дрижить. Взяла переодягнутись в основному, зуби почистити, мило – основне, а тут дають все, годують, задоволені всім", – розповіла мешканка Великої Писарівки Марія Кушнірьова.

Раїса Стус виїхала з Великої Писарівки 16 березня з допомогою поліцейських. "Почалося страшенне бомбардування – повибивало вікна, двері, жити далі не можна було, кожен день стріляли. Спиш – вікна дрижать. Я одинока", – розповіла жінка.
"Страшне бахкали, ледь виїхали. Забирав нас в центрі автобус. Багато людей, повен автобус", – розказала мешканка Великої Писарівки Євдокія Мовчан.

Майже 80 років прожила в Великій Писарівці Ганна Нетребенко. Розповіла: все життя працювала бухгалтером: "Покидати рідний дім – важче за все. Їхати, як кажуть, в чужу сторону. Там звик, жив весь час, не хотілося їхати, але кожну ніч з літака бомби кидають – дуже тяжко".
Миколі Кальченку разом із дружиною допоміг виїхати з села Ямне сусід волонтер: "Обстановка в Ямному напружена, бойова, зачепили наше село, і довелося нам звідти їхати. Виїхали ми в суботу о 22-й годині, приїхали сюди, нас тут прийняли дуже добре, все в нас є, всім забезпечені".

Переселенцям з Великої Писарівки роздали гігієнічні набори і газовану воду волонтери Товариства Червоного Хреста. Також сортували на складі одяг і взуття, яке принесли люди.
"Виставили в соцмережі пости, де оголосили збір речей, збір взуття і всього необхідного для переселенців з 5-кілометрової зони. Я дуже вражена нашими людьми, бо речей дуже багато, наші очікування справдились, я дуже вдячна всім, що долучилися", – сказала волонтерка Охтирського підрозділу Червоного Хреста Олександра Черкашина.

Серед того, що принесли люди найбільше дитячих речей, посуду та постільної білизни, розказала волонтерка Яна Дяченко:
"Люди питають, що ще потрібно, відгукуються. Прониклись дуже люди, які приїхали з Маріуполя і знають, що це таке, принесли допомогу".
За сім днів з Великописарівської громади централізовано вивезли понад 200 людей, повідомила голова громади Людмила Бірюкова. Частина людей виїжджає самостійно.

"Із 24 населених пунктів громади більшість перебуває під обстрілами, досить активно і агресивно країна-сусід обстрілює нашу територію, багато руйнувань приватного сектору. На жаль, люди не дослухалися, коли очільник області сказав про необхідність евакуації, тому ми не маємо доступу до 5-кілометрової зони, люди виходять пішки, далі їх везуть поліція, ДСНС. Щоденно у нас є евакуаційні маршрути, автобуси забирають людей в більш безпечні місця", – розповіла посадовиця.

За словами Людмили Бірюкової, наразі немає мобільного та інтернет-зв'язку з мешканцями Попівки. Село розташоване на самому кордоні з Росією. Зараз там лишилися до 20 людей, у мирні часи було 400.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram