Понад 120 людей евакуювалось за два дні з прикордонної Рижівки на Сумщині

Понад 120 людей евакуювалось за два дні з прикордонної Рижівки на Сумщині

Понад 120 людей евакуювалось за два дні з прикордонної Рижівки на Сумщині. Нині евакуація триває, в селі, яке перебуває під постійними обстрілами, залишаються люди. Де їх розміщують, як допомагають та що розповідають про ситуацію в селі люди, яким вдалося звідти вибратись — читайте в матеріалі Суспільного.

Одними з тих, хто врятувався з-під обстрілів є подружжя пенсіонерів. Свої імена попросили не вказувати, але розповіли про те, як виїжджали.

“Страшно було дивиться як люди йшли, як скот гнали, як дітей несли на руках. Це ніби кінохроніка 1941 року. Я як виходив, ще десь після мене мало вийти 50 чоловік, чи всі вийшли, ну поки я не чув чи були якісь втрати. Постріли були з обох боків, але по людях, принаймні я не бачив, щоб по людях били під час того, як люди йшли”, — говорить мешканець Рижівки.

Понад 120 людей евакуювалось за два дні з прикордонної Рижівки на Сумщині
Евакуація з прикордонної Рижівки на Сумщині. Фото: Суспільне Суми

"У нас усе зруйноване: і хата, і майно, немає нічого. Там усього чи 5, чи 6 мішків, що встигли упхати у мішки, а все зруйноване. Ми з погреба не вилазили, там і спали, і їли. Ну все зруйноване і виїхати ні на чому. Люди навіть корів позалишали, повиганяли, свиней, а ми курей, собаку випустили, щоб гуляли, а самі всі повиїжджали, бо там страх господній робиться", — ділиться мешканка Рижівки.

Людей, яким вдалося евакуюватись із села, тимчасово розміщують у гуртожитках, деякі зупиняються у родичів та знайомих, розповідає керівник Білопільського волонтерського центру Сергій Долуда. Поспілкуватись з кореспондентами Суспільного і показати, як облаштувались, люди відмовились, боячись за власну безпеку, каже волонтер.

"На жаль, поспілкуватися і всю ситуацію вияснити неможливо, бо люди в шоці. Люди не хочуть поки спілкуватись, вони поки переживають це все”, — говорить Сергій Долуда.

Понад 120 людей евакуювалось за два дні з прикордонної Рижівки на Сумщині
Фото: Суспільне Суми

Другий день у волонтерський центр мешканці Білопілля приносять допомогу для людей з Рижівки. Також, волонтери відкрили збір коштів для їх підтримки

За 16 годин збору зібрано більше ста тисяч гривень, які вже потрошку витрачаються: вчора були вже закуплені продукти, сьогодні закупаються засоби гігієни. Частину коштів ми з організатором збору вирішили залишити на індивідуальні проблеми мешканців, бо я розумію, що можливо будуть потрібні чайники, мікрохвильовки, посуд і тому подібне”, — говорить керівник Білопільського волонтерського центру.

За інформацією голови Білопільської громади Юрія Зарка, нині з Рижівки евакуювались понад 120 людей.

"Станом на вчорашній вечір ми мали 30 людей ті, які лишалися. Зараз вже мінус 10-15 людей, які виїхали або сьогодні мають виїхати. І десь людей до 10, які збираються лишатися там. Найпроблематичніша — це вулиця Дружби, там лишається 12-13 чоловік. Це вулиця, яка прямо переходить в Тьоткіно. Там прямий зоровий контакт, там декілька десятків метрів до кордону", — повідомив Юрій Зарко.

Тим, хто виїхав з Рижівки окрім допомоги з розміщенням, обіцяють допомогти фінансово, каже Юрій Зарко: “ Це буде невелика допомога, умовно 10800 гривень на кожну людину. Крім того, звичайно це вже буде потім єВідновлення, допомога на придбання житла, оскільки люди втратили житло. Звичайно, що ми хочемо, щоб люди залишились у нас в громаді. Тому ми пропонуємо їм: Куянівка, Воронівка, Терещенки, різні села, де б люди відчували себе максимально умовно близько до тих умов, в яких вони проживали перед тим. Але більш безпечних, звичайно”.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок