Першу сонячну електростанцію на Сумщині побудували у Білопільському районі

Першу сонячну електростанцію на Сумщині побудували у Білопільському районі

Першу сонячну електростанцію на Сумщині побудували у Білопільському районі
. undefined

У Куянівці Білопільського району побудували сонячну електростанцію. Запрацювати вона має до нового року. Звела її компанія "Українські енергетичні рішення" за гроші грузинської "Міжнародної енергетичної корпорації".

21 тис. панелей потужністю у 5 мегаватів подаватимуть електроенергію до Куянівки, Білопілля та Сум, говорить головний інженер компанії Павло Подибайло.

"У перспективі підстанція повністю готова до генерації. На сьогодні чекаємо підключення з боку ПАТ "Сумиобленерго". Скажемо так: це – день-два. Я думаю, до Нового року отримаємо генерацію", - каже він.

Станцію збудували протягом двох місяців. Витратили 5 мільйонів євро. Це - гроші іноземних інвесторів.

46 гектарів землі орендували на 49 років. Гроші за неї йтимуть до бюджету Куянівської сільської ради. На рік – це понад мільйон гривень. З інфляцією сума зростатиме.

Сонячна електростанція розташована за межами села. Раніше Куянівський цукрозавод використовував її під поля фільтрації. Після його закриття у 1996 році це місце пустувало.

Другу станцію, потужністю 17 мегаватів, планують звести поруч у березні наступного року.

Як відомо:

  • Нині в області будують сонячні електростанції в Тростянці та Кролевці. Першу зводить німецька компанія, другу будують за гроші інвесторів із Німеччини та Голландії.
На початок