У суді Сум продовжили слухати свідків у справі аварії зі школярами в Білорусі

У суді Сум продовжили слухати свідків у справі аварії зі школярами в Білорусі

У суді Сум продовжили слухати свідків у справі аварії зі школярами в Білорусі
. Суспільне Суми

У Зарічному суді Сум 24 вересня слухали свідків у справі аварії, що трапилася 2018 року в Білорусі, коли група з 26 дітей поверталася з Польщі в Україну. Тоді загинув 12-річний сумчанин, і ще шестеро школярів травмувалися. Обвинувачена - вчителька, яка організувала поїздку дітей до Польщі.

Для перевезень пасажирів в міжнародному русі перевізник повинен був оформити ліцензію, розповів представник управління Укртрансбезпеки В'ячеслав Гетун, який проходить у справі у якості свідка.

З приводу поїздки дітей до патрульної поліції звернень не надходило, сказав представник управління патрульної поліції в Сумській області Ігор Біловол. "Такі перевезення погоджуються з органами Нацполіції. Для них існують деякі правила – режим перевезення, зупинки, перевезення лише в світлу пору доби", - розповів Біловол. На питання, хто має звертатися за таким погодженням - перевізник чи організатор, представник патрульної поліції відповів, що може і той, і інший, "заборони в цьому немає".

У суді Сум продовжили слухати свідків і потерпілих в справі аварії за школярами в Білорусі
Аварія зі школярами в Білорусі. 2018 рік. Фото: kamenec.by

Аварія сталася 13 травня 2018 року. Групу дітей перевозили трьома мікроавтобусами із Польщі через Білорусь до Сумської області. На 54 км автодороги Р-98 Кам'янець-Шерешево-Свислоч, поблизу села Мартинюки, один з мікроавтобусів зіткнувся з навантажувачем.

Свідком у справі є водій Ігор Літвінов, який віз дітей на іншому мікроавтобусі і успішно дістався України. Він розповів, що їхав на автомобілі Mersedes vito, на який, за його словами, не передбачена ліцензія.

У Ігоря Літвінова також запитали, чи він поїхав би вночі, якби вчителька, організатор поїздки, була проти. Він відповів, що не поїхав би. Він також сказав, що перед поїздкою лікар оглядав його тільки візуально. "Тиск точно у мене ніхто не міряв", - сказав Ігор Літвінов.

Вчительку звинувачують за статтею "неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, що спричинило смерть неповнолітнього". За версією слідства, автомобілі, що перевозили дітей, не мали дозволів на такі перевезення, не мали їх і водії. Якщо вину вчительки доведуть, їй загрожує до трьох років позбавлення волі.

Наступне засідання суду призначене на 30 вересня.

Авторка - Тетяна Юхта

Що відомо

  • Почали слухати свідків у суді 22 червня.
  • Усього в поїздці брали участь 26 школярів з різних районів Сумської області. Їхали на трьох мікроавтобусах, два з яких без перешкод дісталися Сумщини.
  • З Департаментом освіти Сумської облдержадміністрації поїздку не погоджували.
  • Водія мікроавтобусу заарештували в Білорусі. За версією слідства, він відволікся на мобільний телефон, через що допустив зіткнення. Суд щодо нього триває в Білорусі.
  • За рішенням Зарічного суду Сум, вчительці обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Прокуратура просила "домашній арешт". Апеляційний суд не змінив рішення суду першої інстанції.
На початок