Компанія, яка брала участь у будівництві сонячної електростанції на Сумщині, сплатила штраф

Компанія, яка брала участь у будівництві сонячної електростанції на Сумщині, сплатила штраф

Компанія, яка брала участь у будівництві сонячної електростанції на Сумщині, сплатила штраф
. Суспільне Суми, google.com.ua

На Сумщині понад 1 млн 200 тис. грн штрафу сплатила будівельна компанія за неоформлених працівників. Йдеться про десятеро людей, які працювали на території сонячної електростанції біля села Куянівка Білопільського району.

За інформацією територіального управління Держпраці, вони прокладали кабель та рили траншеї.

Заступниця начальника управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко повідомила, що всі 10 працівників надали свої пояснення інспекторам праці.

“Вони зазначили, що забезпечують їх засобами індивідуального захисту, контролює і доручає роботу посадова особа, яка є офіційно є найманим працівником вказаного підприємства. Ці наймані працівники зазначили, що заробітну плату отримують готівкою”, - сказала вона.

За її словами, відносно трьох працівників підприємство під час інспекційного відвідування взагалі не надало жодних документів. “Стосовно решти семи працівників підприємство надало договори цивільно-правового характеру, проте вони не містили істотних умов таких договорів: як обсяг виконуваних робіт та кінцевий результат роботи, який повинен здати підрядник замовнику”, - додала Антоненко.

Кого оштрафували в управлінні Держпраці не кажуть. У 2019 році, на момент будівництва сонячної електростанції, замовником робіт була компанія “Українські енергетичні рішення 2018”. Тодішній директор товариства Олександр Кабанов сказав, що це питання - не до нього, а до підрядної організації.

Директорка “Укрпромцентрбуд” Оксана Захаренкова про постанову інспекторів і штраф, говорить, не чула.

За словами заступниці начальника обласного управління Держпраці Наталії Антоненко, будівельну компанію перевіряли у жовтні 2019 року. Скасувати постанову Держпраці роботодавець намагався у судах двох інстанцій. Останню програв у серпні 2020 року.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Сонячну електростанцію звели на території колишнього цукрового заводу. Тамтешню землю – це 46 гектарів - орендарю видали на 49 років. Вартість проєкту становить 5 млн євро.
На початок