Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію

Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію

Депутати Охтирської районної ради на Сумщині вперше від початку повномасштабної війни зібрались на засідання. Одразу проголосували за те, аби зробити його закритим. Серед питань, які голова ради Сергій Кірічко назвав такими, що становлять таємницю, були передача майна Великописарівській громаді та звіт про його роботу.

"Будуть розглядатись питання, які стосуються громади, яка знаходиться у зоні активних бойових дій – це Великописарівська і, враховуючи звіт голови районної ради, розголошення цієї інформації може завдати істотної шкоди людям, національній безпеці, територіальній цілісності пропоную провести це засідання закритим", — зазначив голова Охтирської районної ради Сергій Кірічко.

Таке рішення підтримав 21 присутній на сесії депутат. Попросили вийти з зали і Максима Кривоноса, який прийшов на засідання зі своїми питаннями. "Я обурений такою позицією, я не є диверсант, в мене є громадянство, в паспорті зазначено моє місце проживання. На сьогодні в нас військовий стан, а не війна, тому я вважаю тут є порушення прав громадян під час доступу до інформації", — зазначив чоловік.

Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію
Фото: Суспільне Суми

За півтори години Максима запросили до зали для розгляду його питань, які стосувалися відновлення залізничного вокзалу в Охтирці та курсування потягів "Укрзалізниці". Ці проблеми озвучила з трибуни депутатка Наталія Міронова: "Перервано з’єднання між Охтиркою, Сумами і західною Україною. О 9.56 прибуває пасажирський потяг Івано-Франківськ -Рахів-Суми. Для того, щоб здійснити поїздку, тепер змушені очікувати потяг Ворожба-Харків, що відправляється із станції Суми о 14.11".

У підсумку, звернення до "Укрзалізниці" депутати райради підтримали. Серед закритих питань розглянули передачу майна Великописарівській громаді. Це майно, розповідає голова громади Людмила Бірюкова, яке мала отримати громада у 2020 році від ліквідованої районної ради: "Це лікарні, приміщення шкіл, дитячих садочків, клубів, приміщення райдержадміністрації з усім майном і рухомим складом, але Киріківська громада вирішила, що вона має право претендувати на частину цього майна і вони подали позов до суду. Майно Великописарівської громади було передано назад у район. Я звернулася до районної ради, щоб вони як правонаступники передали нам майно все назад. Ви не повірите, після розгляду питання по майну Великописарівської селищної ради, мене попросили залишити приміщення".

Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію
Фото: Суспільне Суми

Не підтримав рішення про проведення закритої сесії депутат Володимир Злепко. "Те, що ми побачили на сьогоднішній сесії 6 питань, окрім як звіту голови районної ради, можливого щось таке відбутись не було. Були питання, що стосувались меж населених пунктів, стосовно затвердження розпоряджень зміни назви одного населеного пункту і плюс припинення повноважень трьох депутатів. Що стосується самого звіту, як ми почули на самому звіті, жодна військова частина, її номер, серія зазначені не були. Конкретика стосовно прізвищ військових – не було", — розповів чоловік.

"Я вважаю, звіти мають бути публічними, діяльність органів місцевого самоврядування в жодному разі не може бути засекреченою. Я це слухала як казку. Я коли Тростянець було звільнено офіційно, з телебачення почула інформацію, що голова Охтирської районної ради був в полоні. Сьогодні нам розказали скільки він бурхливої діяльності здійснив. Я не почула сьогодні ні про полон у звіті, як він туди потрапив, скільки він там був і чого з цього полону повідомлення про його полон вийшло після того, як Тростянець було звільнено", — розповіла депутатка Наталія Міронова.

Закрили засідання через два питання, сказав голова ради Сергій Кірічко: "Був звіт за період окупації і за період після окупації. Ці дані могли нашкодити національним інтересам або інтересам людей, які були задіяні під час цих подій. Ця ідея провести закрите засідання прописана в нашому регламенті, якщо будуть такі питання, які я назвав, то воно повинно бути закритим. Я приведу приклад: ми придбали автомобіль для бійців ЗСУ. Хотіли зробити звіт, сфотографуватись, бажання виявили сфотографуватись тільки 8 чоловік із 30. На моє глибоке переконання: те, що зараз робиться у військовий час, повинно робитись без висвітлювання".

Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію
Фото: Суспільне Суми

Не збирались протягом майже двох років, говорить Сергій Кірічко, бо воєнний стан обмежує діяльність ради: "Є закон України про воєнний стан і постанова Кабміну і питання бюджету, призначення керівників КП, планів соціально-економічного розвитку. Там, де створена цивільно-військова адміністрація, вона виконує ці функції й тому ми зосередились на деяких напрямках – це допомога ЗСУ, допомога малозахищеним, допомога нашим воєнкоматам".

Депутати Охтирської районної ради вперше від початку повномасштабної війни провели сесію
Фото: Суспільне Суми

Доктор юридичних наук Дмитро Лук`янець говорить: закривати засідання депутати можуть тільки за конкретних умов: " В принципі, якщо є в регламенті, якщо є оці умови для обмеження, скажімо стосовно майна, яке передається військовій частині або об’єкти якісь передаються, що може якимось чином зашкодити, то формально можна провести закрите засідання, але з дотриманням оцих умов. Не просто так, що я хочу провести закрите і це моє дискредитаційне повноваження. Такого не може бути. Повинна бути підстава, щоб проводити засідання у закритому режимі".

Наступне засідання райради, сказав Сергій Кірічко, проведуть, коли виникне така необхідність.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок