Мешканці багатоповерхівки на вулиці Супруна 32/1 10 днів живуть без холодної води, а без гарячої – понад 10 років. Її немає у квартирах із 6-го по 9-й поверх.
У будинку 10 серпня відключили воду через зламаний насос у підвалі. Люди, які тут мешкають, кажуть, що його замінив управитель у травні 2020 року на новий.
Власник однієї з квартир Сергій Чернишов говорить, що до цього воду подавали по графіку. З 11 вечора до 8 ранку її не було. "І коли вода раніше подавалася, то у мешканців верхніх поверхів постійні гідроудари, рвало труби через те, що вони вимикали воду на свою користь, щоб економити комунальну електроенергію, але ми сплачуємо все у повному обсязі. Зараз в будинку проживає близько 500 мешканців в антисанітарних умовах ", - розповідає чоловік.
Люди з верхніх поверхів купують воду у магазині або беруть у сусідів. "Колонки нема, позакривали всі колонки навколо. Куди хочеш, туди і йди", - говорить межканка будинку Любов Мора.
Через відсутність води (в тому числі і гарячої, якої немає 10 років) люди написали листа до свого управителя – керуючої компанії "Домком Суми". За словами виконуючого обов’язки головного інженера підприємства Валерія Карлюкова, насос зламався через перевантаження і зараз знаходиться на гарантійному ремонті, його мають встановити назад сьогодні, 19 серпня.
"Там треба ставити насосну станцію повністю, яка буде з гідробаком, з автоматикою, яка буде підкачувати, як ми робимо на інших будинках", - вважає Карлюков. За його словами, двигун у 5 кіловат "з’їдає" тариф на комунальну електроенергію. "У них не хвистачає грошей, щоб виконати даний вид робіт. Хоча ми голові будинкового комітету неодноразово нагадували і рекомендували встановити насосну станцію. Хай ми трошки прокредитуєм будинок. Він себе окупає приблизно за півроку. На сьогодні згоди зі старшим будинком ми не знайшли на рахунок заміни", - розповів інженер.
Вартість такої насосної станції, каже Валерій Карлюков, - близько 50 тис. грн. А поки води немає, люди носять її нагору пішки, бо в будинку до того ж не працює і ліфт.
Авторка - Євгенія Токарєва
Що відомо
- 200 будинків у чотирьох районах Харкова — без гарячої води щонайменше 40 днів після аварії на теплотрасі, внаслідок якої загинув комунальник, та планового ремонту, який розпочали одразу після усунення пориву.
- Жителі Костянтинівки мітингували через відключення води.