Перейти до основного змісту
Лікарню №5 у Сумах готують до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. В інфекційній немає місць

Лікарню №5 у Сумах готують до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. В інфекційній немає місць

Лікарню №5 у Сумах готують до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. В інфекційній немає місць
.

Сумську лікарню № 5 планують відкрити для прийому сумчан з підозрою на COVID-19. Для таких пацієнтів у обласній інфекційній лікарні немає місця. Там приймають тільки тих пацієнтів, у яких підтвердили діагноз.

Відділення анестезіології Сумської лікарні № 5 розраховане на 12 ліжок інтенсивної терапії, де є централізована система киснепостачання, кисневі концентратори та 5 апаратів штучної вентиляції легень. Завідувач відділення Ігор Бандура говорить, що різної кисневої підтримки пацієнти можуть потребувати в залежності від їх стану.

"Іноді пацієнту достатньо дати зволожений кисень через кисневу маску, і цього цілком є достатньо. Це пацієнти легкого і середнього ступеню важкості. Найтяжчі хворі потребують штучної вентиляції легенів в умовах реанімаційного відділення. П’ять хворих важких, які, не дай Бог, будуть потребувати штучної вентиляції, ми можемо забезпечити їхнє лікування", - розповідає лікар.

Журналістам показують одну з палат відділення, яка устаткована апаратами штучної вентиляції легенів, які лікарня 2020 року отримала за кошти міського бюджету.

За словами завідувачки медичної частини лікарні Людмили Стеценко, вони можуть прийняти 27 хворих. На дообладнання палат з міського бюджету у квітні було виділено 10 млн грн.

"Наказу облздраву у нас іще немає. Ми готові прийняти хворих на коронавірус. Це буде реанімація і очне відділення. Усі палати забезпечені і все у нас є", - говорить Стеценко.

Центр інфекційних хвороб ім. З.Красовицького (раніше - обласна інфекційна лікарня) приймає хворих на коронавірус у Сумах, розповіла головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

"Для хворих з COVID у нас є місця, у нас немає вільних палат, щоб покласти людину, яка не має COVID підтвердженого. Чотири палати займають чотири особи, десь біля 15 ліжок, бо вони іще не підтверджені. Кожний лежить в окремій палаті. Є важкі і дуже багато, близько 20 осіб, які потребують кисню. В реанімації дві особи", - розповідає лікарка.

Лікарню №5 у Сумах готують до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. В інфекційній немає місць
Суспільне Суми

З минулого тижня сумчан з підозрою на коронавірус почали відправляти до Тростянецької та Білопільської райлікарень, говорить очільник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

"Коли ми говоримо про цільовий показник переміщення в "червону зону", то це - зайнятість ліжок. Він не має перевищувати 50%. У нас по області він, поки що, 30,1% по всіх закладах. Але по місту Суми в інфекційній лікарні вже у нас 72% зайнято ліжок, а з підозрами – 76%. Це є прямим сигналом для відкриття другої хвилі закладів охорони здоров’я, які у нас також визначені наказом. Їх 12, у тому числі Сумська міська лікарня № 5 ", - розповів Бутенко.

Читайте також: Гроші, ліжка та обладнання: лікарні Сумщини розповіли, що мають для лікування людей з COVID-19

За словами Сергія Бутенка, 20-21 серпня мають відкрити п’яту лікарню для прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. Сьогодні, 18 серпня, надіслали лист до Міністерства охорони здоров’я для отримання дозволу на це.

Сумська лікарня № 5 – єдина з другої хвилі медзакладів, яку відкривають, щоб розвантажити обласну інфекційну лікарню. За словами Сергія Бутенка, відкриття другої хвилі лікарень для боротьби з коронавірусною хворобою може дати підстави Державній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій перевести Суми у «жовту зону».

За постановою уряду, з 1 серпня почали діяти нові правила адаптивного карантину. В залежності від епідеміологічної ситуації, всі області поділені на зелену, жовту, помаранчеву та червону зони за рівнем небезпеки поширення COVID-19. Відповідно, у кожній з них– суворіші правила перебування в громадських місцях та робота, громадського транспорту і підприємств.

Автор - Ігор Стрельцов

Що відомо

  • На ранок 18 серпня від ускладнень, викликаних COVID-19, на Сумщині померли троє людей: з Охтирки, Охтирського району та Тростянця. За добу вірус зафіксували у 75 жителів області. У Сумах інфікувалися 45 людей, у Кролевецькому районі - 13, п'ятеро - в Сумському районі, по троє - в Охтирському районі та Кролевці, по двоє - в Охтирці та Білопіллі, по одній - в Глухові та Недригайлівському районі.
  • Усього за час епідемії в області зафіксували 966 випадків інфікування, одужали - 494 людей, померли – 16.
Топ дня
Вибір редакції
На початок