"Як можна відпускати додому чоловіка, який вбивця?". Олександра Куксу відправили під домашній арешт

"Як можна відпускати додому чоловіка, який вбивця?". Олександра Куксу відправили під домашній арешт

"Як можна відпускати додому чоловіка, який вбивця?". Олександра Куксу відправили під домашній арешт
. Олександр Кукса, березень 2023 рік. Фото: Суспільне Суми

Олександра Куксу, якого звинувачують у смертельній аварії у Сумах 28 березня, відправили під домашній арешт. Тоді під колесами його автівки загинула жінка. Як повідомила адвокатка обвинуваченого Тетяна Іванова, захист подавав апеляцію про зміну запобіжного заходу, яку задовільнив Сумський апеляційний суд.

11 серпня в Зарічному суді міста Суми мали досліджувати письмові докази по справі смертельної аварії за участю Олександр Кукси.

"Сьогодні судове засідання було відкладене у зв’язку з тим, що Кукса не встигав прибути з поважної причини. Годину тому Апеляційний суд звільнив Куксу Олександра з-під варти, йому обрано цілодобовий домашній арешт з носінням браслета. Має відбутися процедура, по якій він має бути звільнений. З Апеляційного суду документи мають передати в СІЗО, туди має приїхати поліція, одягти йому браслет, виконати всю процедуру звільнення, і тільки після цього він зможе з’явитися в судове засідання сам, без конвою", — розповіла адвокатка обвинуваченого Тетяна Іванова.

Тетяна Іванова. Фото: Суспільне Суми
Тетяна Іванова. Фото: Суспільне Суми

За словами Тетяни Іванової, Олександра Куксу мають відпустити протягом дня, 11 серпня.

Як повідомили Суспільному в сумському Апеляційному суді, всі мотиви такого рішення будуть викладені в повному тексті ухвали, яку оприлюднять 16 серпня.

Ірина Колеснікова. Фото: Суспільне Суми
Ірина Колеснікова. Фото: Суспільне Суми

"Ми відчували, що Кукса знову залишиться непокараний, як і минулого разу, коли він з потерпілими розрахувався і не поніс покарання. Сьогодні рішення, що його відпустили під домашній арешт, приймалося колегією Апеляційного суду, головою був суддя Рунов. Це таке не перше його неординарне рішення. У нас тут загинула людина, і я не знаю, як можна відпускати додому чоловіка, який вбивця. У зв’язку з тим, що ми не можемо оскаржити дане рішення, що його відпустили під домашній арешт, я думаю, нам прийдеться писати в юстицію скаргу на рішення судді Рунова", — сказала донька загиблої Ірина Колесникова.

Наступне засідання у Зарічному районному суді міста Суми призначене на 25 вересня.

Що відомо про Олександра Куксу:

  • Олександр Кукса є членом громадської організації "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Сумській області" і партії "Правий сектор". У 2020 році чоловік був кандидатом на посаду міського голови Сум від партії “Правий сектор”.
  • 28 березня 2023 року у Сумах на вулиці Кондратьєва, автомобіль, яким керував Олександр Кукса, збив жінку, вона померла на місці. На судовому засіданні 28 липня обвинувачений визнав свою провину.
  • 29 березня Олександру Куксі прокуратура погодила підозру за ч. 2 ст. 286 ККУ.
  • 30 березня обвинуваченому обрали запобіжний захід — тримання під вартою.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок