У Сумського аеропорту може знайтись інвестор. Принаймні, саме цей об’єкт пригледіли члени турецької делегації, які відвідали Суми 28 липня.
"Як представників галузі туризму, нас цікавить повітряне сполучення та аеропорт. Ключ до туризму – це повітряне сполучення та аеропорти. Ми б із задоволенням інвестували саме в цей бізнес", - розповів один із членів делегації, Озкан Топлар.
Між обласною адміністрацією, міською радою та керівниками туристичних компаній уклали Меморандум про спільні наміри. Про гроші, які б хотіли б залучити, голова обласної адміністрації Роман Грищенко не повідомив. "Ми об’їдемо всі об’єкти, підрахуємо кількість коштів необхідних, і після цього створимо реальний інвесиційний план, для того, щоб все це зробити", - сказав Грищенко.
Аеропорт належить обласній раді. Її представників на підписанні меморандуму не було. Як сказала заступниця голови ради Тетяна Головко, їх не запрошували.
"Нас не повідомили офіційно, що буде делегація, з якого приводу, яка організація, що це за компанія, які інвестиції. Нас, як власника, офіційно ніхто не повідомив про це. Я думаю, що ми почнемо офіційну переписку і попросимо нам надати інформацію щодо подальших дій. Якщо це інвестиційний проект, то має бути програма, яка передбачає офіційне звернення до обласної ради як до власника дозволити долучити додаткові кошти в розвиток підприємства. Тобто, певний алгоритм дій, від якого ми не можемо відступати", - говорить Головко.
Шукають інвесторів сумському аеропорту з 2012 року. На 2020 рік аеропорту дали, як сказав його директор Костянтин Карпович, 6 млн грн.
Для інвестування представникам турецького бізнесу сьогодні, 28 липня, запропонували ще кілька об’єктів. У тому числі індустріальний парк "Суми". У цінах 2017 року його оцінювали у понад 38 млн грн.
У квітні 2020 року Суспільне отримало відповідь від директорки Департаменту фінансів Сумської міської ради Світлани Липової. За інформацією, яку вона надала, орієнтовно 33 млн грн місто могло б отримати з Державного бюджету у рамках проєктів регіонального розвитку, які реалізуються за кошти Європейської Спільноти. Решту - 5 млн - розраховували віднайти у бюджеті Сум. Конкурс проєктів, на який планували подати Індустріальний парк “Суми” від міської ради, мав відбутись навесні 2020 року. У червні Мінрегіонбуд зареєстрував лише наказ, яким внесли зміни до складу конкурсної комісії.
Індустріальний парк "Суми" планують побудувати на 17,5 га у районі колишнього заводу “Центроліт”. Термін реалізації проєкту - до 30 років. За попередніми розрахунками, там може бути створено до тисячі робочих місць. Потенційними учасниками проєкту на сайті міської ради значаться товариства "СІЕЙТІ", "Технологія" та "Гуала Кложерс Україна" - якими керує або співзасновником яких є Володимир Заєць.
Авторка - Олена Рашевська
Що відомо
- У 2015-му році в Сумському аеропорті відкрили вантажний комплекс.
- Із 2016-го аеропорт Суми - у списку проєктів регіонального розвитку Мінрегіонбуду.