Про 23 підозри повідомили прибічникам "руского міра" на Сумщині у 2023 році — СБУ

Про 23 підозри повідомили прибічникам "руского міра" на Сумщині у 2023 році — СБУ

З початку 2023 року на Сумщині повідомили про підозру 23 пропагандистам. Обвинувальні акти стосовно 20 скеровані до суду, повідомили в Управлінні СБУ у Сумській області 13 червня.

"Серед викритих на ворожій пропаганді – жителі Сум, Шостки, Конотопа, Конотопського та Роменського районів, значна кількість яких – уродженці Росії. Усі фігуранти – громадяни України", — зазначили в Управлінні.

Більшість з них користувалися забороненою в Україні соціальною мережею "Одноклассники". Тут вони поширювали антиукраїнський контент.

Зокрема, житель Конотопа, уродженець республіки Комі РФ, публікував матеріали, в який йдеться, що лікарні та школи – законні цілі для окупантів, а на території України існують біолабораторії. Уродженка Москви, мешканка Конотопа, закликала в мережі скинути чинну владу та об’єднатися з Росією та Білоруссю. Житель Путивля, уродженець Мінська, поширював заклики приєднання до РФ Кива, Сходу та Півдня.

Їх визнали винними у поширенні матеріалів з виправдовуванням, визнанням правомірною, запереченням збройної агресії РФ; вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Також повідомили про підозру мешканці Сум, яка серед знайомих та колег заявляла, що це українська армія обстрілює прикордоння і вбиває людей. Обвинувальний акт ще не скерували до суду.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок