У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі у рамках реконструкції

У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі у рамках реконструкції

У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі у рамках реконструкції
. Суспільне Суми

У Сумах розпочали реконструкцію Театральної площі, якою передбачена заміна фонтанів, тротуарної плитки, освітлення та лавок. Про це розповів начальник управління капітального будівництва Сумської міської ради Віталій Шилов.

" З основних видів робіт - благоустрій чаш фонтану, йде там заміна граніту. Ми розглядаємо питання про санацію наявних мереж. Установка обладнання для фонтанів, заміна тротуарної плитки. Ми беремо від Альтанки площу і до вулиці Гагаріна. Будуть замінені освітлення, лавки", - сказав Віталій Шилов.

Роботи ведуться без порушень, говорить він. "Виконуємо реконструкцію без влаштування будь-яких споруд. Не думаю, що ми щось порушуємо в історичній частині міста", - переконаний посадовець.

У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі в рамках реконструкції
Суспільне Суми

Сам проєкт розробила компанія ТОВ “Архбудпроект”. Згідно з “Прозорро” вартість робіт - 367 тис грн. За словами її директора - Валерія Лавришика, зміни техніко-економічних показників об’єкта не передбачалися. Усе - в межах існуючого ландшафту, говорить він.

"Ландшафт не змінюється, оновлюється матеріал вимощення. Фонтан буде динамічний, плюс - підсвітка: близько 400 світодіодних світильників, які вночі будуть підкреслювати архітектуру самого фонтану", - розповідає він. За його словами, зноситимуть аварійні дерева, інші - не чіпатимуть.

У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі у рамках реконструкції
Такий вигляд матиме площа вдень та вночі після реконструкції. Суспільне Суми

За результатами тендеру, який відбувся 6 липня, роботи виконуватиме товариство “Суми-Сервіс-Буд”. Вони запропонували виконати реконструкцію за майже 35,5 млн грн.

За словами Віталія Шилова, на сьогодні мають половину від усієї необхідної на роботи суму. Згідно з паспортом об'єкта, роботи заплановано виконати до ІІІ кварталу 2021 року.

Наразі Суспільне не має коментарів керівника фірми - переможця тендеру - Олександра Шевченка. У приймальні сказали, що чоловік на виїзді.

Проєкт розробила компанія ТОВ “Архбудпроект ”. Згідно із сервісом закупівель Prozorro, вартість робіт склала 367 тис. грн. Яка позиція проєктанта, та який вигляд матиме повний проєкт реконструкції, Суспільному наразі невідомо. У приймальні компанії слухавки не беруть. На самому об'єкті є лише стенд - зі схематичним зображенням фонтанів.

Востаннє на Театральні площі велись роботи у 2017 році - тоді вздовж площі поклали плитку, встановили лавки та ліхтарі. За ту роботу управління капітального будівництва заплатило виконавцю — фірмі "Зеніт-Брук" близько 8 млн грн з майже 13,5 млн грн, що були передбачені тендером. Сумська міська прокуратура результати цього тендеру намагалась оскаржити, однак суд у цьому їй відмовив.

Із жовтня 2017 року до 9 січня 2018 року в Сумах тривав конкурс на найкращий проєкт реконструкції площі. Та перше місце вирішили не обирати – не влаштували пропозиції. За результатами перше місце, яке дає право на реалізацію проекту, не дісталось нікому, а творчий колектив Бориса та Дар’ї Бурячкових посів друге місце. Їхній проект передбачає багатоповерховий паркінг, враховує використання підземного простору під чашами фонтанів, площею понад 1000 кв. м, а також розміщення фонтанів із підсвіткою паралельно до фасаду театру.

У Сумах розповіли, які роботи передбачені на Театральній площі в рамках реконструкції
Проєкт реконструкції Театральної площі Бориса та Дар'ї Бурячкових, який зайняв 2 місце на конкурсі 2019 року. cukr.city

Авторка - Тетяна Юхта

Що відомо

  • 2019 року у міській раді так і не визначилися з проєктом реконструкції площі.
  • У 2002 році договір оренди на 4 сотки землі за театром міська рада уклала з фірмою "Сейро". На цій ділянці фірма хотіла звести кафе і побудувала фундамент під нього. У 2003 році територію міська рада визнана рекреаційною зоною і скасувала власне рішення про укладення договору оренди. З 2016 року триває кілька судових спорів щодо цієї ділянки.
  • 16 липня 2020 року на Театральній площі почали викорчовувати кущі та рівняти ґрунт.
На початок