У Сумах відбулася акція "Захисти українську мову" (ОНОВЛЕНЕ)

У Сумах відбулася акція "Захисти українську мову" (ОНОВЛЕНЕ)

У Сумах відбулася акція "Захисти українську мову" (ОНОВЛЕНЕ)
. Суспільне Суми

Акція "Захисти українську мову" відбулася у Сумах близько 15 години 17 липня. Учасники акції закликали підтримувати розвиток української мови і пропагувати навчання українською мовою.

У мітингу взяли участь близько сотні сумчан. Вони розосередилися у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку, дотримуючись дистанції.

Акцію пов'язують із законопроєктом про мову, який міг бути розглянутий Верховною Радою Мова про законопроєкт Максима Бужанського №2362, за яким закон про мову щодо освіти частково скасовується. Верховна Рада не поставила його на голосування.

Голова обласної організації "Меморіал імені Василя Стуса" Світлана Ревякіна оголосила відкритим віче, присвячене захисту української мови.

" Хоч деякі люди і кажуть, що вже відклали це питання, можна було не виходити. А я вважаю, що ми своєчасно виходимо, тому що питання не закрите. Питання про зміну закону відкладено, його будуть намагатися проштовхнути – не на цій сесії, на наступній сесії. Тільки наша спільна сила може примусити цю владу, цю монобільшість закрити це питання раз і назавжди, і зайнятися іншим ", - сказала Ревякіна.

На мітингу були присутні представники різних громадських організацій та політичних партій.

За інформацією речника Нацполіції області Володимира Крупецьких, під час акції конфліктів не було, порушень громадського порядку вони не фіксували.

Авторка - Анна Книш

Що відомо

  • Подібні ауції відбулися у різних регіонах України 16 та 17 липня.
  • Законопроєкт №2362 Максима Бужанського зареєстрували у Верховній Раді у жовтні 2019 року. Автор називає положення законів "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту" дискримінаційними відносно мов корінних народів або національних меншин, які не відносяться до мов корінних народів або національних меншин країн Європейського Союзу в частині термінів переходу учнів загальної освіти на навчання державною мовою.
  • Проєкт Бужанського передбачає перенесення з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.
  • Документ тричі розглядали на Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.
На початок