Суди на паузі: понад 2 тисячі справ у сумських судах не мають законної сили через карантин

Суди на паузі: понад 2 тисячі справ у сумських судах не мають законної сили через карантин

Суди на паузі: понад 2 тисячі справ у сумських судах не мають законної сили через карантин
.

Через зміни до процесуальних кодексів, які набрали чинності 2 квітня, більша частина судових процесів на Сумщині була поставлена "на паузу". У Зарічному суді Сум таких справ 700, розповіла головний спеціаліст суду Юлія Попович в ефірі Українського радіо:Суми. У Ковпаківському таких справ 1,5 тисячі, повідомила помічниця судді Тетяна Мальцева.

Йдеться про цивільні справи щодо стягнення аліментів, розірвання шлюбу, стягнення заборгованості по заробітній платі, майнових справ та інших. Доки триває карантин, судові рішення, строк апеляційного оскарження яких не закінчився до 2 квітня 2020 року, не набирають чинності.

Наприклад, суд 3 квітня ухвалив рішення про стягнення аліментів. У "докарантинний" період строк на оскарження такого рішення сплив би через 30 днів – 3 травня. Нині ж цей строк продовжується на строк дії карантину, тобто становитиме 155 днів, і спливе на початку вересня. Лише після цього позивач зможе отримати виконавчий лист, тобто – можливість стягнути аліменти у примусовому порядку.

Таким чином, що більше триватиме карантин, то довше доведеться чекати набрання рішенням суду законної сили, зазначила головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб Зарічного районного суду Сум Юлія Попович.

Втім 6 червя на підпис Президенту України було подано законопроект щодо внесення змін у перебіг процесуальних строків. Адвокат Євген Страшок вважає прийняття цих змін надзвичайно важливим, оскільки вказана норма блокує діяльність адвокатів.

Адже, за його словами з 12 лютого жодне судове рішення не набуло законної сили. І це буде продовжуватися щонайменше до 31 липня, тобто офіційного завершення карантину (якщо його не продовжать), або ж до підпису Президентом України.

Втім, юристи наголошують, що усі ті рішення, які були прийняті за період карантину, автоматично не наберуть законної сили, оскільки після підписання та офіційного опублікування має пройти тридцятиденний термін.

Авторка - Валентина Погорєлова

Що відомо

  • Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 липня. З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення, до якого виявилися не готовими Київ та ще 10 областей.
На початок