Перейти до основного змісту
"Визнати невинуватими": у сумському суді оголосили вирок у справі смертельної аварії з тролейбусом біля "Лавини"

"Визнати невинуватими": у сумському суді оголосили вирок у справі смертельної аварії з тролейбусом біля "Лавини"

Доповнено
"Визнати невинуватими": у сумському суді оголосили вирок у справі смертельної аварії з тролейбусом біля "Лавини"
. Фото: Сумська обласна прокуратура

1 травня у Зарічному районному суді м. Суми оголосили вирок у справі смертельної аварії, яка сталася у лютому 2016 року. Тоді на проспекті Михайла Лушпи навпроти ТРЦ "Лавина" під колесами тролейбуса загинула 17-річна студентка. Суд виніс рішення виправдати трьох обвинувачених у цій справі.

"Визнати невинуватими": у сумському суді оголосили вирок у справі смертельної аварії з тролейбусом біля "Лавини"
Суддя Ірина Клімашевська зачитує вирок у справі смертельної аварії, 01.05.23. Фото: Суспільне Суми

Обвинувачених виправдати, а позов потерпілих на відшкодування моральної шкоди – 900 тисяч гривень – залишити без розгляду. Таке рішення озвучили у Зарічному районному суді Сум. Судовий процес тривав із 2016 року.

"Восьмий рік пішов. Проходила сюди… Я не згодна. В мене загинула дочка. По їхній вині. Трьох підсудних", - сказала мати загиблої дівчини Ірина Коробець.

За словами судді Ірини Клімашевської, у слідства було дві версії того, що сталося. Перша – дівчина послизнулась на нерозчищеній зупинці і потрапила під колеса. Друга — студентка випала з тролейбуса через те, що водій розпочав рух з неповністю закритими дверима. Та, за словами судді, це не було доведено.

"Точного механізму потрапляння дівчини під колеса тролейбуса так і не було встановлено, оскільки досудове розслідування проведено неповно та однобічно. З такого встановлення механізму потрапляння потерпілої під колеса не можна відповісти на запитання, чому сталася трагедія та чиї дії – водія чи потерпілої – знаходяться в її основі", - сказала суддя.

"Визнати невинуватими": у сумському суді оголосили вирок у справі смертельної аварії з тролейбусом біля "Лавини"
Зліва — колишня начальниця служби руху КП "Електроавтотранс", водій тролейбуса та працівник Управління капітального будівництва. Біля вікна адвокатка потерпілої Тетяна Шудренко та мати загиблої Ірина Коробець. Фото: Суспільне Суми

Окрім водія, у справі ще двоє обвинувачених: працівник міського Управління капбудівництва та колишня начальниця служби руху КП "Електроавтотранс". За версією слідства, зупинку біля "Лавини" визначили у незаконний спосіб та залишили нерозчищеною від снігу. "Сумська міська рада – повинна була забезпечити почистку дороги. Зупинка проіснувала рік. На момент трагедії я була у відпустці. Що було і як там було – не можу нічого сказати", - сказала колишня начальниця служби руху КП "Електроавтотранс".

Адвокати обвинувачуваних Віктор Нємцев та Володимир Кругляк під час дебатів наполягали: підзахисні не несуть відповідальності за утримання і чищення доріг, а паспорт тролейбусного маршруту, в який нібито незаконно внесли відомості про зупинку — не є офіційним документом. Суд вирішив: в діях обвинувачених склад кримінальних правопорушень відсутній.

"Під час судового розгляду було встановлено, що вказівку про обов’язок зупинятися на зупинці ТРЦ «Лавина» під час наради КП «Електроавтотранс» надавав діючий на той час директор, який, своєю чергою, отримав вказівку під час апаратної наради у міського голови", - зазначила суддя Ірина Клімашевська.

Працівникам Управління капбудівництва та "Електроавтотрансу" прокуратура вимагала три роки за ґратами та два роки обмеження волі відповідно. Найбільш суворе покарання обвинувачення вимагало для водія тролейбуса – шість років позбавлення волі. Винним у смерті дівчини водій себе не визнав. "Я не порушував правила дорожнього руху й інші норми. Я розпочав рух тролейбуса з зачиненими дверима", - сказав на засідання суду водій.

Рішення суду не влаштовує не лише родину загиблої дівчини. На сайті обласної прокуратури з’явився допис – сторона обвинувачення готує апеляційну скаргу. На це в неї є 30 днів.

Що відомо

  • На минулому судовому засіданні відбулись судові дебати.
  • У цій справі було троє обвинувачених: водія тролейбуса обвинувачували за ч. 2 ст. 286,Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. 2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. працівника Управління капітального будівництва за ст. 288Порушення нормативно-правових актів, норм і правил, що стосуються убезпечення дорожнього руху, вчинене особою, відповідальною за будівництво, реконструкцію, ремонт чи утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, або особою, яка виконує такі роботи, якщо це порушення спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжке тілесне ушкодження або смерть - карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до п'яти років., начальницю служби руху КП "Електроавтотранс" за ч. 1 ст. 366 Службове підроблення. 1. Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів - караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.КК України.
  • У ході слідства було встановлено, що водій керував технічно справним тролейбусом та при посадці пасажирів розпочав рух транспорту з неповністю зачиненими дверима. Через це в тролейбусі спрацювала "функція реверсу", при якій двері автоматично відкрилися й дівчина випала з транспорту.
  • Після аварії Сумська міська рада проводила перевірки щодо законності зупинок і пішохідних переходів.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок