Суд визнав недійсним тендер на реставрацію Чоловічої гімназії в Охтирці на Сумщині

Суд визнав недійсним тендер на реставрацію Чоловічої гімназії в Охтирці на Сумщині

Суд визнав недійсним тендер на реставрацію Чоловічої гімназії в Охтирці на Сумщині
. Фото: Прокуратура Сумської області

Північний апеляційний господарський суд визнав недійсними результати публічної закупівлі робіт з реставрації Чоловічої гімназії в Охтирці та договір підряду на суму понад 46 млн грн. Про це повідомила пресслужба прокуратури Сумської області 12 квітня.

Колишня гімназія є пам’яткою архітектури місцевого значення. Тендер на її реставрацію у 2021 році провело управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради. За даними ресурсу "Прозоро", переможцем тендеру стало ТОВ "Класика комфорту". З ним підписали договір на 46 120 952, 30 грн.

Замовник відхилив пропозицію іншого учасника, попри те, що вона була нижчою на 2,9 млн грн. Цього учасника виключили через неправильний тип електронного підпису, йдеться у повідомленні прокуратури.

За інформацією "Прозоро", крім "Класики комфорту" в тендері також брало участь ПП "Техно АРК". Воно свої послуги оцінило в 43 263 434, 41 грн.

Охтирська окружна прокуратура звернулася до суду щодо визнання недійсними результатів публічної закупівлі, оскільки тендер проведений з порушенням вимог Закону України "Про публічні закупівлі" і найнижча пропозиція була відхилена. Позов задоволено в повному обсязі.

У судовій постанові від 5 квітня 2023 року, опублікованій на ресурсі "Опендатабот", йдеться також про стягнення на користь прокуратури Сумської області з ТОВ "Класика комфорту" та управління капбудівництва Охтирської міськради по 2 481 і 3 721 грн судових зборів. Матеріали справи повернули до Господарського суду Сумської області.

Що відомо

  • Наприкінці 19 століття в центрі Охтирки була чоловіча гімназія. З 1874 року до 2008 року у закладі жодного разу не проводився капітальний ремонт. У центральній будівлі ніхто не навчається. Цей корпус закрили на ремонт, а дітей та вчителів переселили. В інших будівлях колишньої гімназії станом на квітень 2021 року навчалися 580 дітей.
  • У звіті міського голови Охтирки Павла Кузьменка за 2021 рік йшлося, що проєкт "Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення Чоловічої гімназії з пристосуванням під корпус гімназії" мають реалізувати у 2021-2022 роках. Тоді загальна вартість становила 48,7 млн грн. У 2021 році профінансували роботи на 10,2 млн з державного бюджету, ще 1,1 млн грн виділили з бюджету громади.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок