У лікарні св. Пантелеймона у Сумах безоплатно протезуватимуть суглоби за спеціальною програмою

У лікарні св. Пантелеймона у Сумах безоплатно протезуватимуть суглоби за спеціальною програмою

У лікарні св. Пантелеймона у Сумах безоплатно протезуватимуть суглоби за спеціальною програмою
. Суспільне Суми

У сумській лікарні св. Пантелеймона безоплатно встановлюватимуть суглоби за програмою, на яку виділили кошти з міського бюджету. Скільки пацієнтів зможуть отримати безоплатні протези та що для цього потрібно, розповіли у медичному закладі.

Марії Волковій – 74. У минулому вона хірургічна медсестра, нині – пацієнтка ортопедичного відділення. Говорить, хворіє на коксартроз кульшового суглоба 10 років. Незабаром жінку мають прооперувати. "Всі мені рекомендували операцію, я відмовлялася, тягнула, а потім злягла повністю. На ношах мене привезли сюди", — розповіла жінка.

Щоб оперувати пацієнтів, у лікарні є команда хірургів і необхідне обладнання: сучасні лампи, ендоскопічна стійка, рентген-дуга, говорить ортопед-травматолог Сергій Осташов: "Можна під час операції контролювати стан фіксаторів, протезів, як стало, де стало. Вже одразу, не зашиваючи рану ми знаємо, що там і де стоїть".

У лікарні св. Пантелеймона у Сумах безоплатно протезуватимуть суглоби за спеціальною програмою
Суспільне Суми

За день на прийом приходять до п’яти людей із коксартрозами та іншими діагнозами, що потребують протезування суглобів, говорить лікар: "Деякі з них дуже запущеної форми, довго лікувалися. Тоді то кардіологи не пускають, то судини не дозволяють. Більшість з них не мають коштів. Пропонуємо їм ті бюджетні, які в нас є. Китайські цементні протези".

Рішення про програму безоплатного ендопротезування у міськраді затвердили 31 серпня 2022 року. По цій програмі в Сумах цьогоріч фінансуються дві лікарні.

"Мільйон ми виділяємо на придбання суглобів, а вже лікарі виконують свою роботу за рахунок державних програм. В цьому році ми виділили мільйон на лікарню Святого Пантелеймона і один мільйон на Центральну міську лікарню. Потім в нас є сформована комісія, яка за зверненням пацієнта проводить обстеження, дивиться документи і вирішує, як по черзі цей пацієнт отримає послугу по проведенню операції", — зазначив сумський міський голова Олександр Лисенко.

"Сама послуга, сама операція безкоштовна, її оплачує Національна служба здоров’я України, а сам суглоб – або людина сама придбає після досліджень, або може в цю програму потрапити і отримати цей суглоб за рахунок об’єднаної територіальної громади міста Суми. Також інші громади можуть профінансувати суглоб своєму пацієнту, а ми цю операцію зробимо безкоштовно в нашій лікарні", — розповів головний лікар лікарні св. Пантелеймона Володимир Поцелуєв.

У лікарні св. Пантелеймона у Сумах безоплатно протезуватимуть суглоби за спеціальною програмою
Суспільне Суми

Черга на ендопротезування нині 45 людей, говорить Володимир Поцелуєв. Стати у таку чергу можна через гарячу лінію або за направленням до ортопеда-травматолога від сімейного лікаря. У лікарні святого Пантелеймона безоплатно оперуватися зможуть 20 пацієнтів на рік.

"Цементний суглоб на сьогодні коштує 50-55 тисяч, а безцементний десь 60-75. Звичайно, що безцементний краще. Тобто, ця програма на мільйон закриє десь людей 20. 20 людей ми і 20 – міська лікарня. Ми з нашими колегами, Домінас, постійно говоримо, що треба більше профінансувати, але для цього потрібно знати, скільки людей потребує цю заміну. Тому ж ми і кажемо – зверніться до лікаря, щоб ми поставили вас на чергу і після цього проінформували міського голову, депутатський корпус, що в нас черга в Сумах сто або двісті людей", — сказав Володимир Поцелуєв.

Наразі, за словами Володимира Поцелуєва, оголосили тендер, щоб закупити ендопротези. Лікар припускає, що це будуть штучні суглоби європейських або американських виробників.

Для запису в чергу необхідно звернутись у Комісію по визначенню права осіб на проведення безкоштовного ендопротезування. Комісія складається з спеціалістів лікарні та управління охорони здоров’я Сумської міської ради, зазначили на сайті лікарні.

Кандидати на протезування мають надати такі документи:

  1. заява встановленого Комісією зразка,
  2. згода на обробку персональних даних;
  3. копія паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків з пред’явленням оригіналів відповідних документів;
  4. довідка про реєстрацію місця проживання;
  5. виписка із медичної карти амбулаторного хворого та, у разі проведеного раніше стаціонарного лікування, виписка із медичної карти стаціонарного хворого з результатами обстежень;
  6. направлення особи на Комісію, видане лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем нагляду, оформлене належним чином;
  7. довідки про доходи людини, яка потребує ендопротезування, та кожного з членів сім’ї;
  8. декларація про доходи людини, яка має право на безоплатне проведення ендопротезів великих суглобів.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок