Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, обрали запобіжний захід — тримання від вартою

Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, обрали запобіжний захід — тримання від вартою

Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, обрали запобіжний захід — тримання від вартою
. Суспільне Суми

Тримання під вартою без визначення розміру застави. Такий запобіжний захід у Зарічному районному суді м. Суми 30 березня обрали військовому Олександру Куксі, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах 28 березня. До мобілізації він був заступником директора "Сумського агролісгоспу".

На початку засідання адвокат подав клопотання про закрите судове засідання у зв'язку з тим, що Олександр Кукса — військовослужбовець і керував службовим авто. Прокурор зазначив, що покладається на розсуд суду, і сказав, що така норма існує в чинному КПК. Суддя Ірина Клімашевська відмовила у клопотанні, адже, у цьому судовому засіданні не буде вестися допит підозрюваного.

Олександра Куксу, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, триматимуть під вартою із можливістю застави
Суспільне Суми

Прокурор Євгеній Тимошенко зазначив, що правоохоронці мають відеозаписи, де видно, що пішохід перебувала саме на пішохідному переході, маються також покази свідків, про те, що це був наїзд на пішохода на нерегульованому переході. Сторона обвинувачення вимагає тримання під вартою без можливості внесення застави, адже існують ризики: підозрюваний може ухилятися від органів досудового розслідування, він є військовим і може залишити місце проживання, а також може впливати на свідків та потерпілих і має зброю.

Олександра Куксу, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, триматимуть під вартою без права внесення застави
Суспільне Суми

Адвокат Олександра Кукси — Андрій Пєтухов просив у суду більш м'який запобіжний захід — домашній арешт на нічний час, адже підозрюваний не покинув місце ДТП, викликав поліцію і швидку, надав покази та визнав свою провину під час допиту і готовий виплатити матеріальну шкоду. Також сторона захисту зазначила, що підозрюваний є військовим, виконує обов'язок із захисту батьківщини, його постійним місцем дислокації є Суми, де він і проживає з жінкою та неповнолітньою дитиною.

Олександра Куксу, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП у Сумах, триматимуть під вартою без права внесення застави
Олександр Кукса, березень 2023 рік. Фото: Суспільне Суми

Олександр Кукса сказав: "Я ніколи не ухилявся від відповідальності. Буду відповідати за ті вчинки, які скоїв. Признаю, що скоїв помилку на дорозі, прошу дозволити продовжити виконувати обов'язки, щоб не зробити помилку на війні... Хочу вибачитися перед родиною загиблої, допомогти з похованням".

Побратим підозрюваного (своє ім'я та прізвище попросив не називати) заявив, що він наразі виконує обов'язки командира підрозділу, в якому служить Олександр Кукса і готовий стати його поручителем і платити кошти, у разі неявки підозрюваного до суду або інших порушень.

Після нарадчої кімнати суддя Ірина Клімашевська оголосила: обрати Олександру Куксі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 26 травня 2023 року без визначення розміру застави. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Адвокат підозрюваного зазначив, що вони будуть оскаржувати рішення суду.

Що відомо

  • 29 березня заступнику директора "Сумського агролісгоспу" Олександру Куксі прокуратура погодила підозру за ч. 2 ст. 286 ККУ.
  • 28 березня у Сумах на вулиці Герасима Кондратьєва сталася ДТП. Автомобіль "Renault Duster" збив жінку 1939 року народження на нерегульованому пішохідному переході, вона померла на місці.
  • Олександр Кукса є членом громадської організації "Українське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Сумській області" і партії "Правий сектор". У 2020 році чоловік був кандидатом на посаду міського голови Сум від партії “Правий сектор”.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок