Сумські депутати не підтримали петицію про перейменування вулиць

Сумські депутати не підтримали петицію про перейменування вулиць

Сумські депутати не підтримали петицію про перейменування вулиць
. Фото: Максим Корнієнко

29 березня на сесії Сумської міської ради депутати не підтримали петицію про перейменування вулиць. За петицію проголосувало 16 депутатів, для ухвалення рішення необхідно 22 голоси.

На сесії Сумської міської ради розглянули електронну петицію сумчанина Максима Корнієнка “Вулиця “Сумської Тероборони” має з’явитися в Сумах!”, проте депутати не проголосували за петицію.

"Верховна рада вже проголосувала за проєкт закону про деколонізацію і якщо його, все ж таки, підпише президент, то міському голові нашому прийдеться підписати все ж таки розпорядження і до перейменовувати те, що не перейменовано. Там в тому числі згадується і про представників різних періодів: і імперських часів, і радянських часів. Кожедуб і Ковпак були депутатами за часів "совєтів", вони були представниками влади. Вони підпадуть під той закон, якщо його дійсно виконувати”, — розповів Суспільному автор петиції Максим Корнієнко.

Сумські депутати не підтримали петицію про перейменування вулиць
Фото: Суспільне Суми

Так, автор петиції пропонував замінити назви наступних вулиць:

 • просп. Михайла Лушпи - просп. Незалежності/Конституції/Соборності України/Українського Відродження/Європейський (на вибір депутатів із невикористаних пропозицій громадськості)
 • вул. Ковпака - вул. Сумської Тероборони
 • вул. Кожедуба - вул. Алли Горської
 • вул. Айвазовського - вул. Михайла Драгоманова
 • пров. Айвазовського - пров. Перекопської сотні
 • вул. Менделєєва - вул. Симона Петлюри
 • пров. Менделєєва - пров. Дуровщина
 • вул. Пирогова - вул. Гердера
 • вул. Янки Купала - вул. Івана Огієнка
 • вул. 1-ша Оболонська - вул. Осавульська
 • вул. 8-го Березня - вул. Семена Сапуна
 • пров. 8-го Березня - пров. Олени Пчілки
 • вул. 8 Березня (с. В.Чернеччина) - вул. Вітряківка.

"Вулиця вся написала звернення, вся громада вулиці написала звернення – не перейменовуйте, будь ласка, повернули історичну назву", — зазначив депутат Сумської міськради депутатської групи "Суми" Ігор Перепека.

Свою думку щодо перейменування повідомила депутатка фракції "Сила і честь" Ірина Дяденко: "Яким чином вулиця (Сидора Артемовича - прим. ред.) Ковпака допомогла нам позбутися чи нівелювати російську агресію? Вона нас врятувала?".

За петицію проголосувало 16 депутатів, для ухвалення ж рішення необхідно було зібрати 22 голоси. З 26 присутніх утримався один депутат, проти – не голосував ніхто.

"Перед депутатами, за великим рахунком, стояли два вибори: ми повністю відмовляємося від радянських ікон і обираємо українських героїв, які дійсно боролися в різні часи за незалежність нашої держави чи все ж таки знову продовжуємо мислити у тій радянській парадигмі і популяризувати тих самих героїв. У всіх є свої мінуси та плюси, але вони точно не є ідейними натхненниками незалежності України", — говорить автор петиції Максим Корнієнко. Чоловік каже: сподівається, що вулиці все ж таки перейменують, на даному етапі він зробив все, що міг.

Після засідання депутати пояснили – не проголосували за петицію через те, що мають перед цим врахувати думку людей. "Ми тільки вчора чи позавчора на фракції побачили перелік вулиць, які виходять на зміну, то ми теж проводимо своє обговорення і свої зустрічі з людьми, щоб розуміти їхню думку. Ще раз наголошую: дуже багато звернень до нас, як до депутатів: хто ці представники робочої групи і хто ті депутати, які проголосували і тепер в мене така вулиця, що я не можу навіть назву сказати і запам’ятати", — зазначає депутат від фракції "Батьківщина" Анатолій Сагач.

Що відомо

 • 23 грудня у міській раді повідомили, що Олександр Лисенко підписав рішення про дерусифікацію топонімів в Сумській громаді.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок