Сумські депутати створили комісію з питань обороноздатності

Сумські депутати створили комісію з питань обороноздатності

Сумські депутати створили комісію з питань обороноздатності
. Суспільне Суми

У Сумах створили тимчасову депутатську комісію для оперативного вирішення питань обороноздатності на період воєнного стану. Таке рішення ухвалили на сесії Сумської міської ради 29 березня. До комісії включили представників усіх фракцій, окрім депутатів колишньої фракції ОПЗЖ. Які функції планує виконувати ця новостворена комісія — розповіли на пресконференції.

До комісії входитимуть голови фракцій Сумської міської ради ВО "Батьківщина", "Європейська Солідарність", "Слуга Народу", "Сила і честь". А саме Анатолій Сагач, Вадим Акпєров, Артем Кобзар та Ірина Дяденко.

Сумські депутати створили комісію з питань обороноздатності
Проєкт рішення. Фото: Суспільне Суми

"327 мільйонів було проголосовано на заходи, які пов’язані з підсиленням обороноздатності міста Суми і в принципі можна сказати й Сумщини. Це питання пов’язані з теробороною, військовими. Ми прописали і унеможливили участь у цих заходах депутатів, які були обрані від "ОПЗЖ" зі зрозумілих причин", — зазначив Вадим Акпєров — голова депутатської фракції політичної партії "ЄС".

Брати участь у роботі цього об’єднання можуть міський голова та голови чотирьох фракцій, які підписали відповідний меморандум.

Сумські депутати створили комісію з питань обороноздатності
Проєкт рішення. Фото: Суспільне Суми

"Питань дуже багато. І питання, і прохання практично проходять кожного тижня, і щоб оперативніше все-таки вирішувати ці питання, ми вирішили створити робочу групу. Ми ще не знаємо, як вона буде збиратися: раз на тиждень, раз на місяць або після надходження проблемних питань, які є нині у добровольчих формуваннях або Збройних силах", — сказав голова депутатської фракції "ВО "Батьківщина" Анатолій Сагач.

За словами народних обранців, робота цієї комісії дасть змогу скоротити терміни надання допомоги військовим до кількох днів.

Голова депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" Артем Кобзар зазначив: "Завдяки цій комісії до нас можуть звертатися військовослужбовці Збройних сил України, ДФТГ, добровольчих батальйонів і ми можемо вчасно допомагати, щоб це питання не розглядалося дуже довго, а, наприклад: два-три дні – це питання виходило на сесію і їм виділялися кошти для придбання форми, коптерів. Вони пишуть потребу, а ми виділяємо ці кошти"

Ірина Дяденко — в.о. голови депутатської фракції "Сила і честь" розповіла: "Всі добровольчі формування і все, що стосується фінансування Збройних сил України, фінансується зі спеціального фонду бюджету – це бюджет розвитку. Що таке бюджет розвитку? Бюджет розвитку – це стратегічний напрямок, це така стратегія, яким ми хочемо бачити місто в майбутньому. Сьогодні те, що ми фінансуємо, має фінансуватися з перспективою на майбутнє".

Наразі приєднатися до комісії виявили бажання 33 обранці.

Читайте також

  • 29 березня виборча комісія визнала Валерія Заїку депутатом Сумської міської ради.
  • Депутат Володимир Шилов отримав відзнаку "За заслуги перед містом" I ступеня під час сесії Сумської міської ради.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок