Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу

Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу

Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу
. Фото: Суспільне Суми

Перший Сумський гуманітарний штаб не має коштів на оренду приміщення, тож може припинити свою роботу. Про це розповіла керівниця штабу Ксенія Гриник. Від початку широкомасштабного вторгнення штаб надає гуманітарну допомогу мешканцям Сумщини, тероборонівцям та переселенцям. За рік допомогу отримали 380 тисяч людей.

Зранку 28 березня біля першого Сумського гуманітарного штабу на Воскресенській черга. Підписниці Telegram-каналу штабу прийшли отримати засоби гігієни.

“Зараз дуже нелегкий час, і я дуже вдячна таким організаціям, які хоч якось допомагають людям. Я, якщо чесно, не відношусь ні до якої категорії, але я розлучена, в мене є дитина, і хоч якась допомога мені дуже-дуже зараз наразі”, - розповіла отримувачка допомоги Олена.

Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу

Керівниця штабу Ксенія Гриник пояснила, що нещодавно отримали засоби гігієни для жінок і хочуть підтримати сумчанок. Незабаром видаватимуть підгузки для дорослих. Щотижня відправляють продукти для військових. В цей день волонтерам штабу передали подяку від добровольчого підрозділу “Сова”. Його представник Олександр Торяник розповів, що зараз їм допомагає декілька волонтерських організацій і міський голова, але на початку вторгнення підтримував тільки гуманітарний штаб.

Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу
Фото: Суспільне Суми

“Це ця організація, яка з нами співпрацює з перших днів. Потім долучилися інші, але це була сама перша. Це і надання їжі, це, оскільки ми несемо службу і на блокпостах, надання спальних мішків, надання ковдр”, - пояснив начальник штабу добровольчого підрозділу “Сова” Олександр Торяник.

Штаб допомагає мамам з дітьми і багатодітним родинам, переселенцям. Щомісяця відправляють по області близько 250 пакунків бабусям та дідусям, які є опікунами онуків-сиріт. Від початку вторгнення надавали допомогу й іншим категоріям населення. За рік роботи речі, продукти або ліки від Сумського гуманітарного штабу отримали майже 380 тисяч мешканців Сумщини, розповіла Ксенія Гриник.

Перший Сумський гуманітарний штаб може припинити свою роботу
Фото: Суспільне Суми

Містяни розповіли чи отримували вони допомогу від організації.

“Це було в березні або квітні. Там був набір: консерва м’ясна, крупа Достатньо було! Звичайно, підтримало на той момент”, - сказала сумчанка Людмила Вячеславівна.

“З міста Конотоп звернулися люди, моя знайома звернулася, сказала, що треба допомогти ліками. Друзі підказали, що тут є штаб, який займається волонтерством, продуктами, медикаментами. На той час було проблематично, але вони дістали, ми приїхали забрали і передали на місто Конотоп”, - розповів сумчанин Олександр.

Своїх коштів штаб не має, всі волонтери працюють безкоштовно, зазначила Ксенія Гриник. Приміщенням, а це близько 500 квадратних метрів - теж користувалися безкоштовно.

“Була домовленість з одним із батальйонів про те, що вони потребують нашої підтримки, а натомість пишуть лист-звернення, щоб ми існували саме в цьому приміщенні. Зараз батальйон розформували і тому зараз цей папірець недійсний”, - сказала керівниця Першого сумського гуманітарного штабу Ксенія Гриник.

Від початку вторгнення штаб працює в центрі міста, у приватній будівлі, за оренду якої тепер треба платити. Тому довелося відмовитися від більшості приміщень, зазначила Ксенія.

“За оренду це буде до 20 тис. грн оплата з комунальними, ми прожили тут весь рік без опалення, всю зиму ми були без опалення. Маємо намір звертатися до людей за підтримкою грошовою, щоб хоча б кожен місяць ми мали змогу продовжувати знаходитися тут, в цих стінах. Зараз я звернулася до британця, людини, яка жодного разу не була в Україні, це людина похилого віку, він почув нас і наступного місяця ми ще можемо бути тут”, - пояснила Ксенія Гриник.

За її словами, якщо за місяць не знайдуть благодійників, які б оплачували оренду, гуманітарному штабу доведеться припинити свою роботу.

Що відомо

  • "Перший сумський гуманітарний" штаб збирає речі для внутрішньо переміщених осіб, повідомили в організації.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок