За два тижні у Сумах відкриють тюбінгову гірку

За два тижні у Сумах відкриють тюбінгову гірку

За два тижні у Сумах відкриють тюбінгову гірку
.

Збирають її у дитячому парку "Казка" третій тиждень. Це буде стаціонарна конструкція - три гірки, дві з яких планують відкрити до зимових свят. Землю під неї приватному підприємцю віддали на п'ять років в оренду.

«Довжина гірки сягатиме 70 м, гірка зі штучного покриття, тобто, її не треба заливати там взимку, щоб можна було кататися. На гірці буде працювати три інструктори, зверху і знизу, і третій черговий посередині. Все буде абсолютно безпечно. Безпека – це в першу чергу. Якщо дитина зверху набирає якусь велику швидкість, то інструктор, який знаходиться знизу гірки, може зняти покриття, яке плаває і постелити туди гальмівний шлях. Тобто ти не вилетиш, ні злетиш, в бортик не вдаришся, тут абсолютно передбачений кожний рух», - розповідає директорка тюбінгової гірки Ірина Васильченко.

Це – бізнес місцевого підприємця. Землю під атракціон він узяв в оренду у комунального підприємства «Сумикомунінвест». Віддали ділянку на п'ять років.

«У нас на даний момент було два виходи – або засипати гірку піском, щоб ніхто там не катався і не травмувався, або зробити безпечний спуск, де будуть люди відпочивати, задоволення отримувати та буде безпечно. Комунальне підприємство буде отримувати прибуток перший рік 8 тисяч в зимовий період, і 4 тисячі у літній, а в подальші 4 роки по 10 тисяч в зимовий період, і по 4 тисячі в літній період», - каже директор КП «Сумикомунінвест» Олег Левченко.

За словами Олега Левченка, для відвідувачів дитячого парку працюватиме безкоштовний туалет, біля гірки мають бути ятки з їжею та напоями.

Будує тюбінгові гірки – київська фірма. Вартість проєкту – понад два мільйони гривень.

«Сертифікований інженер виконав проєкт, спроєктувати, розрахував навантаження. Конструктивно вона складається з гвинтових паль, які закручені в землю. Зверху монтується металевий каркас з дерев’яним настилом. І вже по дерев’яному настилу буде монтуватися спеціальне покриття синього кольору. З будівельної точки зору вона безпечна. Якщо з розважальної – вона теж абсолютно безпечна. Ми маємо великий досвід будівництва як в Україні, так і за кордоном», - говорить виконавець робіт Павло Тетера.

Минулої зими на цьому місці була стихійна гірка. У січні цього року під час спуску з неї травмувалися дорослий та двоє дітей. Вони отримали травму хребта та струс головного мозку.

Кататимуть на атракціоні всіх охочих, єдине обмеження – діти до п'яти років мають бути у супроводі дорослих, каже директорка гірки Ірина Васильченко. Їхні працівники й відповідатимуть за безпеку. Ціну самої розваги підраховують. Для бізнесмена витрати на місяць складуть близько 90 тис. грн.

На початок