9-річний сумський школяр Ілля Отрошенко пише дитячі пригодницькі книжки. А ще – цікавиться історією, всесвітом та іноземними мовами. У майбутньому, каже, мріє стати мікробіологом. Реалізувати бажання хлопця взялися науковці медичного інституту Сумського державного університету, завдяки їм Ілля зміг подивитися у дослідницький мікроскоп на справжні бактерії.
У стерильну лабораторію, де науковці вирощують біоматеріал, Ілля потрапив вперше. Перед тим, як зайти, хлопця одягають у стерильний халат – щоб пил ззовні не потрапив на обладнання.
Фібробласти — клітини людської шкіри Ілля побачив вперше. Втім, мрія хлопця – подивитися у мікроскоп на справжню кишкову паличку.

У цьому приміщенні сіють бактерії та мікроорганізми для досліджень. Спробувати підготувати мікропрепарат хлопцю дозволили під наглядом науковців.
Читайте також: "Коли пишу, уявляю себе головним героєм". Про що пише книжки дев'ятирічний сумчанин.
За кілька хвилин предметне скло з бактеріями готове для дослідження – його прилаштовують у мікроскоп.

"Я побачив такі фіолетові кружечки, їх було дуже багато, іще були такі фіолетові довгенькі", — ділиться Ілля.

Цікавіше працювати з флуоресцентним мікроскопом, розповідають хлопцю дослідники. За їх словами, таке обладнання допомагає побачити ДНК бактерії та дослідити живий мікроорганізм чи ні: "Бачиш, вони кругленькі. Ми можемо їх трошки наблизити. Оце вони. Вони тут живі, дивись".
"Подобається, що з таких юних літ маленька людина хоче стати науковцем. Не просто комп’ютерні ігри, а людина хоче вивчати бактерії. Можна тільки поаплодувати", — говорить аспірант Центру біомедичних досліджень Антон Рощупкин.

Поїздка до медичного інституту була для Іллі сюрпризом. Мати хлопця Світлана розповідає: хлопець до останнього не знав, що на нього чекає наукова екскурсія: "Коли він прочитав напис, що це медичний інститут, на секундочку була пауза і він каже: “Я все зрозумів. Це сон?” Він йшов і повторював раз за разом – “Мені це сниться, це сон?”

Провідний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень Сергій Кириленко розповідає: "Нам вигідно, щоб юні дослідники до нас приходили. Ми хочемо залучити побільше людей талановитих, ініціативних, щоб вони приходили працювали з нами в наших лабораторіях".
Екскурсія тривала понад дві години. "Ура! Я побачив кишкову паличку, стафілокок, клітини шкіри, ще я побачив яйцеклітину китайського хом’яка. До цього часу я дуже хотів побачити світ бактерій, сьогодні моя мрія здійснилася", — ділиться Ілля.
Читайте також
- "На старості, 70 років, і оце починати з нуля", – родина біженців з Бахмута про евакуацію з рідного міста.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram