Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
. Суспільне Суми

Мешканці села Хмелів Роменського району, що на Сумщині, виступили проти того, аби поряд із їхнім селом утворили сміттєзвалище. Із заявами звернулись до Держекоінспекції та правоохоронців. Про це розповіла Суспільному мешканка села Ольга Лобода. У січні голова громади Петро Панченко дав дозвіл вивантажити там чотири вантажівки відходів, тепер же планують їх прибирати. Чому склалась така ситуація — дізнавались кореспонденти Суспільного.

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
Суспільне Суми

Мешканці села прийшли до сміттєзвалища, аби виступити проти такого сусідства. До них почали звозити сміття із різних населених пунктів Роменського району.

"Це заказник. В цьому заказнику дітки і жителі нашого села збирають ягоди, гриби. Ну ви розумієте, що це таке", — каже Анатолій Лобода, мешканець с. Хмелів.

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
Суспільне Суми

Впритул до смітника підходить територія, яку виділили для нового кладовища, розповідає колишня голова села Антоніна Костюк: "Оця вся площа, і до цього місця — це все кладовище, куди хоронитимуть наших людей. Ніхто б у світі не додумався під лісом біля кладовища зробити.

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
Суспільне Суми

Інна Загайко, мешканка села, говорить, із родиною свідомо обрали життя у селі, бо були переконані – тут чистіше довкілля: "Тобто, що в нас буде – розплідник сміття, яке буде летіти, яке може бути спалене і плюс інфекції, хвороби. Це все буде розноситися і моя дитина вже житиме не там, де ми вибрали, — в чистому і здоровому оточенні, — а вже буде сміттєзвалище, виходить".

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
Суспільне Суми

"Працюю тут, у цьому селі, майже 30 років фельдшером. Такого рішення на сесії не було прийнято, щоб оце з села зробити таке сміттєзвалище. Ми прекрасно розуміємо, що тут буде робитись. Як почнуть оце тут згортати, які тут будуть хвороби. Тут буде що хочеш, з точки зору медицини – тут буде і холера і чума", — вважає Тетяна Савойська, депутатка Хмелівської сільради.

Пів гектара землі під це сміттєзвалище, розповідає очільник Хмелівської громади Петро Панченко, депутати виділили у 1997 році, паспорт оформлений у 2013-му. А земельні ділянки мешканцям та землю під кладовище виділяли пізніше. У жовтні минулого року сільській раді, говорить голова громади, довелося взяти на баланс комунальне "Архітектурно-планувальне підприємство", яке до цього було власністю Роменської райради.

"Воно інакше збанкрутіло б і було б ліквідовано. Це комунальне підприємство здійснює збирання твердих побутових відходів у населення і здійснює пасажирські перевезення у віддалених селах, адже приватний перевізник не поїде у віддалене село. Через те, якби підприємство комунальне було б ліквідовано, то люди так само жалілися, що немає перевезень", — каже Петро Панченко.

Жителі села на Роменщині проти утворення сміттєзвалища
Суспільне Суми

Цьогоріч, за інформацією системи Prozorro, підприємство уклало договір на вивезення сміття із Хмелівської та Андріяшівської громад на загальну суму 141 тисяча гривень. Втім не у всіх селах є виділені ділянки під сміттєзвалища, розповідає Петро Панченко, тож у січні давав дозвіл на вивантаження чотирьох вантажівок відходів. Але через те, що сміттєзвалище не охороняється туди могли додати відходи і несанкціоновано.

"Як тільки будуть відповідні погодні умови нам прийдеться те сміття ліквідувати, перебрати якимись своїми силами робітників по благоустрою. Навести більш-менш пристойний порядок. Це програма мінімум. А програма максимум для сільської ради обов’язково щось подібне треба, хай сама мінімальна сортувальна станція — будемо вивчати", — додає голова Хмелівської громади.

Поки ж мешканці села звернулись до Державної екоінспекції та прокуратури. За словами речниці Державної екологічної інспекції у Сумській області Наталії Ступич, поки звернення опрацьовують. У прокуратурі, повідомила речниця Наталя Науменко, зареєстрували кримінальне провадження та передали матеріали до Нацполіції.

Розпочали досудове розслідування за ч. 1. Ст. 239 "Забруднення або псування земель відходами або іншими матеріалами шкідливими для життя або здоров’я людей, внаслідок порушення спеціальних правил якщо це створило небезпеку для життя і здоров’я". Найближчим часом планується проведення слідчих дій", — каже Марина Полосіна, інспекторка відділу комунікацій Нацполіції Сумщини.

Санкція цієї статті передбачає штраф до 3400 гривень або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Мешканці ж, які не хочуть, аби до їхнього села звозили сміття, говорять, якщо ситуація не вирішиться — звертатимуться до суду.

Читайте також

  • Поліцейські у Шосткинському районі отримали службовий автомобіль

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок