Борошно, олія, макарони, цукор, кава, крупи, згущене та сухе молоко – набори із такими продуктами планують роздати у Сумській громаді. Такі пакунки сформовані для внутрішньо переміщених осіб. Загалом, за словами заступника Сумського міського голови Станіслава Полякова, мають роздати 4 тисячі 300 наборів за п’ять днів.
Отримати пакунки із допомогою від держави можна у трьох школах Сум: № 7, № 10 і № 23. У перший день видачі, 13 лютого, журналісти Суспільного побували в одному з пунктів.
Отримав пакунки з гуманітарною допомогою і пан Петро. Він переїхав із зони бойових дій до Сум майже пів року тому. Говорить, що раніше жив у Донецькій області.
Чекають своєї черги, за словами іншого переселенця пана Олександра, по кілька годин: "Організувати треба, окрім того, щоб давали. Щоб люди не мерзли на морозі тут по пів дня чи навіть більше".
Щоб пришвидшити видачу наборів, за словами заступника міського голови Станіслав Поляков, додали ще кілька працівників в одному з пунктів:
"Найбільше все-таки людей на 23-й школі. Тут жилий масив такий, то людей більше. На інших закладах ситуація така, що менше людей. Як показує практика, це завжди першого дня так відбувається, думаю, що завтра-післязавтра буде менше людей. У цей заклад ми додатково сьогодні, бачучи, що є навантаження додаткове, додали ще двох спеціалістів, тобто тут зараз семеро спеціалістів із департаменту соцзахисту, працівників закладу освіти, які забезпечують видачу".
На цьому пункті видачі у школі №23, говорить працівниця департаменту соцзахисту населення Тетяна Лаврик, підготовлено понад дві тисячі наборів:
"Запланований час роботи з 9:00 до 15:00, але будемо дивитися в залежності від черги. Якщо ж трішки людей залишатиметься після 15:00, то будемо їх приймати до останнього. На 11:00 видано майже 200 наборів вже зараз".
Для отримання продуктового набору, необхідно мати з собою оригінал паспорта, ідентифікаційний код та довідку про взяття на облік ВПО.
"На вагу – важкеньке. Кілограм по вісім є, наче. Може до 10, не знаю точно", — каже Магдалина Степанівна, яка вже отримала допомогу.
"Я не дивився. Дають і за те – дякую. Ми тут із травня. Із Краснопілля ми ",— розповідає пан Олександр, переселенець.
Також з Краснопілля приїхала Олена. "Ми ще не дивилися, вдома будемо роздивлятися. Ми тут із липня. Задля безпеки як-то кажуть", — каже жінка.
Всього сформували 4 тисячі 300 продуктових наборів. Їхній склад може варіюватися.
"Вони відрізняються трішки від тих наборів, які видавали раніше, тому що вони мають іншу комплектацію. Безпосередньо такі групи товарів, як: печиво, крупи — вони замінені борошном. Це відповідно до постанови дозволяється. Тоді ми видавали один або два кілограми борошна, то зараз ми видаємо 3-4 кілограми. Тобто взаємозаміна товарів відбулася. В деяких наборах є згущене молоко, а в деяких, наприклад: банка згущеного молока, але еквівалент перерахунку замінено сухим молоком", — пояснює Станіслав Поляков.
За його словами, наразі на обліку в департаменті соцзахисту перебуває понад 17 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Сумської міської тергромади після 24 лютого 2022 року.
Що відомо
- У Сумах внутрішньо переміщеним особам видаватимуть гуманітарну допомогу від держави з 13 по 17 лютого.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram