У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Обіцяли змінити тарифи (УТОЧНЕННЯ)

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Обіцяли змінити тарифи (УТОЧНЕННЯ)

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Обіцяли змінити тарифи (УТОЧНЕННЯ)
.

На сумському "сміттєвому" ринку нових гравців не з’явилося. Переможцями сміттєвого конкурсу стали ті ж самі компанії, які вивозили побутові відходи останні 5 років. Щоправда, між ними перерозподілили райони, і пообіцяли змінити тарифи. Як відбувався конкурс, що пропонували його учасники, та яка територія кому дісталася – у матеріалі.

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Змінять райони і тарифи
УНІАН

Хто буде вивозити сміття у Сумах, конкурсна комісія визначала три дні. За чотири лоти – території, які обслуговуватимуть підприємства, - змагалися три компанії – "А-Муссон", "Сервісресурс" і "Форекс Плюс".

За якими критеріями обирали, розповів голова конкурсної комісії Олександр Журба: "Наявність матеріально-технічної бази, досвід роботи, відгуки, наявність інвестиційної програми розвитку всього підприємства, в тому числі бачення щодо побудови сортувальної лінії. Це не є вимога. В законодавстві вимога одна – це забезпечити роздільний збір сміття

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Змінять райони і тарифи

Конкурс стосувався саме вивезення, а не поводження з відходами. За його словами, переробка сміття - це завдання органів місцевого самоврядування.

"У нас зараз був проведений конкурс саме на вивезення, а не на послуги з поводження відходів, тому що послуга з поводження відходів включає і переробку, і вивезення, і сортування, і захоронення. Ми будемо працювати над цим, щоб вони попадали в програму виконавцю послуг, або закладували в свої інвестиційні програми в тариф", - сказав Журба.

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Змінять райони і тарифи

Перемогли дві компанії - «А-Муссон» і «Сервісресурс». Це ті ж самі, які працювали у місті раніше. Дотепер товариство «А-Муссон» обслуговувало третину Сум, «Сервісресурс» - одну чверть. Цього разу переможці територію міста поділили навпіл.

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми, які працювали раніше
Facebook: Roman Huchenko

Товариство «Сервісресурс» обслуговуватиме північно-східну частину міста Суми та Піщане. Це майже 800 багатоквартирних і 5,5 тис. приватних будинків.

Товариство «А-Муссон» працюватиме в південно-західній частині Сум і селах Верхнє Піщане, Загірське, Трохименкове, Житейське, Кирияківщина. Це майже 1200 багатоквартирних і понад 11 тис 700 приватних будинків.

Переможці запропонували нові тарифи. Для багатоквартирних будинків «Сервісресурс» пропонує 24 грн 30 коп., для приватного сектору – 20 грн 25 коп. з однієї людини на місяць. «А-Муссон» для багатоквартирних будинків пропонує – 24,5 грн., приватного сектору – 24,24 грн. з людини на місяць. Обидві компанії заявили меншу ціну, у порівнянні з діючою.

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Обіцяли змінити тарифи
Суспільне

УТОЧНЕННЯ: Тарифи для жителів багатоповерхових будинків і приватного сектору зазначені без урахування захоронення. Із урахуванням даної послуги діючі тарифи по ТОВ «А-Муссон» - 31, 57 грн для багатоповерхівок, 29, 57 грн – для приватного сектору. У ТОВ «Сервісресурс» для багатоповерхівок тариф складає 31,71грн і 26, 55 грн для приватного сектору.

Чи включив у тариф «Сервісресурс» облаштування сортувальної лінії з відбором вторинної сировини, яке має входити до програми розвитку матеріально – технічної бази підприємства, Суспільному пообіцяли розповісти 4 червня. У «А-Муссона» така є. На камеру з журналістами говорити там про це відмовились.

"Конкурсні умови затверджувала Сумська міська рада. На мою думку, неправильно вони затвердили, тому що у договорі на вивіз твердих побутових відходів відповідальності перевізника майже немає. Друге: обіцянки поставити сортувальну лінію залишилися обіцянками, відповідльності за невстановлення в договорі теж немає. Мені було сказано, що, при затвердженні результатів конкурсу на виконкомі це буде внесено, тобто обов’язок поставити сортувальну лінію, щоб була відповідальність перевізника за невиконання умов договору", - прокоментував ситуацію громадський інспектор з житлово-комунальних послуг Сергій Гапуніч. Він також додав, що за умовами конкурсу 2015 року, і в цьому році, на полігон повинно вивозитися 20-30% всього сміття. Все інше повинно перероблятися.

У Сумах сміття вивозитимуть ті самі фірми. Змінять райони і тарифи

Член виконкому Сумської міськради Віктор Волонтирець під час засідання 3 червня сказав: зобов’язувати переможців конкурсу запускати сортувальні лінії – не будуть."Сортувальна лінія - це не їх прямий обов’язок. Прямий обов’язок їх - збирати і перевозити", - сказав Волонтирець

Товариство «Форекс плюс» участь у конкурсі брало вперше. Їх пропозицію відхилили через невідповідність кваліфікаційним вимогам. Оскаржувати таке не будуть.

"Ми взяли до уваги усі зауваження, отримали дуже велику кількість корисної інформації. Ми є тільки початківцями у цій області обслуговування", - сказала директорка ТОВ "Форекс Плюс" Альона Куцелепа.

Обидві компанії-переможці вивозили сумське сміття останні 5 років. Новий договір із ними укладатимуть на такий самий термін, після того, як результати конкурсу затвердить міська рада. Її засідання мають провести не пізніше 5 червня. 2 червня «А-Муссон» почав демонтаж контейнерних майданчиків із території, яку програв.

"Сміттєвий" конкурс у Сумах провели до того, як внесли зміни до схеми санітарної очистки міста – через карантин. З 27 березня 2020 року документ розміщений на сайті міської ради для ознайомлення та громадського обговорення. Останнє мало завершитися місяць тому. Які його результати, якщо таке відбулося, та які його наслідки, зокрема для проведеного конкурсу, журналісти Суспільного будуть дізнаватися.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • Конкурс на визначення перевізників побутових відходів розпочався у Сумах 28 травня.
  • Сумчанин Володимир Дворниченко поскаржився до поліції під час засідання конкурсної комісії. На думку заявника, учасники конкурсу не дотримувались, як того вимагає карантин, соціальної дистанції.
  • Олександр журба заявив, що не вважає засідання порушенням карантину.
На початок