Онлайн вдома та у школах, або ж змішана форма навчання. З 30 січня після зимових канікул у школярів Сумської громади відновлюються уроки. З 40 закладів на території Сумської ТГ, за словами начальниці міського управління освіти і науки Нелі Вербицької, навчатимуться офлайн 10 шкіл, 18 – організовують змішану форму навчання, решта 12 займатимуться з учнями тільки онлайн.
Укриття однієї з сумських шкіл готове до прийому школярів з наступного тижня. Тут відремонтували стіни, оновили вентиляційну систему та електрику. Загалом із 40 шкіл громади – у 20-ти цокольні та підвальні приміщення можуть використовуватися як найпростіші укриття. Директори ж приймають рішення про формат навчання за можливості закладу.
Директорка школи Тетяна Волкова розповідає, що ремонтні роботи у закладі ще тривають.
"Ще тиждень і, можливо, наступний тиждень буде дистанційка, але через тиждень ми плануємо офлайн навчання для всіх бажаючих учнів. Із тих батьків, які знаходяться у Сумській громаді, 40% забажали поки що вчитися офлайн. Але я думаю, що після того, як вони ознайомляться зі сховищем, бо ці приміщення не ремонтувалися близько 50 років, то вони будуть здивовані", - говорить вона.
За змішаною формою вимушена працювати інша сумська школа, розповідає її директорка Олександра Деменко. Це пов'язане з великою кількістю учнів. До війни вони навчалися у дві зміни.
"Звичайно, рівень навчальних досягнень дітей значно покращився з того моменту, як ми стали відвідувати заклад освіти. Перші класи і 11-ті випускні будуть навчатися щодня, зрозуміло. А інші – через день", - розповіла вона.
Нині 10 шкіл не мають будь-якого укриття, сказала начальниця міського управління освіти і науки Неля Вербицька. Чиновники розглядатимуть можливість організації укриттів поблизу таких шкіл.
Аби їхні діти навчалися у школі, батьки мають підписати власну згоду на це.
Третьокласниця Кіра Вороніна говорить, що чекає на зустріч із однокласниками.
"У школі ти можеш грати з усіма і бігати, а вдома – ти просто розмовляєш", - говорить вона. Її дідусь, пан Анатолій, розповідає, що займатися вдома повноцінно немає можливості через відключення електроенергії.
Якщо ж батьки не погодяться із навчанням у школі – матимуть два варіанти, говорить Вербицька: "Можна запропонувати оформитись на сімейну форму навчання або ж вчитель буде надсилати завдання в чати батьківські і дитина буде самостійно опрацьовувати матеріал".
2023 року з бюджету громади запанували на ремонти укриттів у школах 25 мільйонів гривень, сказав міський голова Олександр Лисенко. Для завершення усіх робіт потреба ще 51 мільйон. Гроші планують додати на наступному засіданні міськради у лютому.
Що відомо
- З 1 вересня на Сумщині в офлайн режимі навчались учні чотирьох шкіл.
- Більшість сумських шкіл на початку вересня працювали онлайн.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram