Громади православної церкви України з цього року можуть самостійно визначатись, за яким календарем правити різдвяну службу. Про це Суспільному розповів архієпископ Сумський та Охтирський ПЦУ Мефодій.
У родині Світлани Колодяжної Різдво відзначатимуть подвійно - і 25 грудня і 7 січня. Жінка каже, що чимало людей не готові кардинально змінювати традиції, яких дотримувались роками.
"У нас сімейна традиція - відвідувати родичів на Недригайлівщині, щоб там зустріти Різдво. Враховуючи, що така традиція у батьків, я навідую їх, і в нас іде подальше святкування і 7 січня", - говорить вона.
Усі свята за старим стилем відзначатиме і сумчанин Дмитро Бабко. Втім, згодом планує переходити на святкування за новоюліанським календарем.
"Різдво ми святкуємо 7 січня, але я вже бував і в католицькому крамі і відкритий до всіх традицій. Втім, думаю, що для України сьогодні потрібно йти подалі від радянщини, і, можливо, переключитися на європейські традиції", - говорить він.
Чи варто переходити українським церквам з юліанського на григоріанський календар, такі дискусії тривають останнє десятиліття, говорить настоятель храму Дванадцяти апостолів у Сумах Іван Чекалюк.
Втім, відзначати Різдво чи День Святого Миколая за новим чи старим стилем - особиста справа кожної родини. Головне, пам'ятати значення цих релігійних свят, каже священнослужитель.
За словами архієпископа сумського та охтирського ПЦУ Мефодія, різдвяні богослужіння православним храмам дозволили правити в обидві дати, на розсуд громад та настоятеля храму.
Читайте також
- Дві релігійні громади на Волині хочуть перейти на новоюліанський календар.
- У Житомирі шість релігійних громад ПЦУ прийняли рішення про святкування Різдва 25 грудня.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram