Молодь із Сум навчає медіаграмотності на Мадейрі

Молодь із Сум навчає медіаграмотності на Мадейрі

Молодь із Сум навчає медіаграмотності на Мадейрі
. Фото надане учасниками проєкту Youth Media Sharks: Media Literacy Upskilling

Youth Media Sharks: Media Literacy Upskilling міжнародний проєкт з медійної грамотності у Сумах і на Мадейрі. Понад 30 студентів з України та Португалії спочатку вчилися аналізувати повідомлення у ЗМІ, а з 19 по 30 листопада проводять воркшопи у навчальних закладах острова Мадейра.

"Підготовка до проєкту "Медійні Акулята: вдосконалюємо медіаграмотність" розпочалась у 2021 році. Спочатку його темою була протидія фейкам про COVID-19. Але у лютому ми зрозуміли, що є більш нагальна тема: інформаційні війни, соціально-економічна і гуманітарна кризи в Європі через війну Росії в Україні", – розповідає Анастасія Мазур, керівниця проєкту. Раніше вона жила та працювала журналісткою у Сумах.

За її словами, проєкт одночасно розвивається у Сумах і на португальському острові Мадейра. На першому етапі молодь 18-26 років взяла участь у неформальних тренінгах.

"На тренінгу в Сумах ми розбирали багато прикладів журналістських матеріалів з місцевих ЗМІ, шукали порушення стандартів та аналізували новини. Кожна людина повинна свідомо "споживати" інформацію та бути медіаграмотною. Особливо це стосується молоді, яка багато часу проводить в соціальних мережах та бере інформацію звідти", – каже Аріна, учасниця проєкту.

Читайте також: Пропаганда в РФ поширює фейки про оцінку судом у Гаазі війни в Україні — ЦПД

Далі команди робили домашнє завдання: аналізували місцеві та міжнародні медіа.

"Особливо відвертих фейків жодна з команд не виявила, проте зустрічались оціночні судження, маніпуляції та "копіпасти". Група зробила висновок, що одне з сумських медіа, яке досліджували, є "копіпастом", а також знайшли "джинсу" та оціночні судження. Недоліком іншого ЗМІ була відсутність посилань на джерела інформації", – говорить Агнія, учасниця проєкту.

На третьому етапі команди зустрічалися із місцевою владою, а на останньому відбувся обмін між двома командами на Мадейрі.

Молодь із Сум навчає медіаграмотності на Мадейрі
Фото надане учасниками проєкту Youth Media Sharks: Media Literacy Upskilling

Зараз студенти проводять серії воркшопів у місцевих навчальних закладах, а також розробляють для молоді інструкції-"меми" з медіаграмотності, які будуть розповсюджуватись у мережі.

Що відомо

  • Проєкт Youth Media Sharks: Media Literacy Upskilling впроваджується організаціями Center for Euroinitiatives та Associação My Madeira Island за підтримки програми "Еразмус+" Європейського Союзу.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок