Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами

Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами

Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами
. Суспільне Суми

У Конотопі 20 вересня мав розпочатися суд над священником Української православної церкви, раніше Московського патріархату, якого обвинувачують у зв’язках з російськими військовими під час окупації села у лютому-березні. Чоловіка звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу: "колабораційна діяльність" та "виправдування збройної агресії".

Село Дептівка Конотопського району було одразу окуповане російськими військами. Місцева мешканка пані Надія розповідає: "Це просто вам розказати не можна, що це було, це був страх, це був жах, ми перебували в якомусь пеклі місяць".

Жінка нині на пенсії, а раніше викладала естетику та історію у місцевій школі: "Забирали все, що тільки можна, все підряд. Їхали машиною і там у нас така дорога погана, і вони загрузли, все повилітало. Ви знаєте, ніколи не думала, що таке може бути, ніколи в житті. Тому, що я читала історію, я розповідала дітям, що це наші брати, слов’яни, в нас спільна культура, спільна мова, звичаї, традиції, як вони могли напасти? Коли мені зателефонували о 6-ій, початок 7-ї 24 лютого, я не повірила, кажу: яка війна? ", — розповідає пані Надія.

Валерій Сафоньчик говорить, що російська бронетехніка розверталася прямо перед їхнім двором: "Тут отак БТРи розверталися, отак навколо дерева. А тоді, під кінець, здається, 12 САУшок так само отут, там понаривали асфальт, тут 3 дні зарівнював. Більше 2 тисяч через наше село одиниць пройшло".

Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами
Суспільне Суми

Про зв’язки їхнього священника з окупантами чоловік говорить: "Чув, що якесь там чаювання влаштовував. – З росіянами? – Ага, з цими. Чув, що там, коло церкви, солдат пригощав російських".

З історичної довідки, що розміщена перед храмом, дерев’яна п’ятикупольна церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Дептівка була закладена у 1906 році і зведена коштом селян без жодного цвяха. Є пам’яткою архітектури місцевого значення. Місцева жителька не захотіла назвати своє ім’я, але сказала, що отець Олександр у них більше не служить.

Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами
Суспільне Суми

Місцевий журналіст Спартак Сергієнко каже, що давно слідкує за діяльністю цього священник і тому також прийшов на суд.

"Спілкувався з людьми, мешканцями с. Дептівка, які були прихожанами цієї церкви, які на власні вуха чули як отець Олександр говорив такі фрази, що "руський корабель - це корабель, а ми маленький човник", тому ми не повинні чинити супротив рашизму, московському агресору, повинні схилити голови і прийняти їх умови. Забезпечував цих московських виродків їжею, давав їм нічліг, розповідав за обстановку в м. Конотоп, навколо, тобто, всіляко сприяв цим "діячам", — розповів Спартак Сергієнко.

Але суд не відбувся через відпустку прокурора.

"Прокурор, який є процесуальним керівником у цьому провадженні, подав клопотання про відкладення судового засідання, яке призначене на 20 вересня, у зв’язку з перебуванням у черговій щорічній відпустці", — зазначила суддя Конотопського міськрайонного суду Ірина Семенюк.

Годував, поїв: на Конотопщині священника судять за зв'язок з окупантами
Суспільне Суми

Після засідання панотець поспішив на вихід.

"Отець Олександр, щодо закидів про колабораціонізм, що ви можете сказати? – Перший раз чую про це. – А чому ви тут тоді? – Я церковна людина. – Якщо ви перший раз про це чуєте, чому ви тут тоді? – Я вас не ображаю, ідіть до адвоката і домовляйтесь", — так відповів обвинувачений Олександр Бойко.

Та адвокат священник Валерій Майстренко також відмовився від коментарів. Максимальне покарання, яке загрожує Олександру Бойко – 5 років за ґратами з конфіскацією майна. Суспільне готове надати обвинуваченому чи його адвокатові право на висвітлення їхньої позиції.

За інформацією сайту "Слідство інфо" та "Релігійна правда" у цього священника не вперше проблеми з законом. У червні 2011 р. Бахмацьким районним судом Чернігівської області він був притягнутий до кримінальної відповідальності за крадіжку, але відбувся умовним терміном у 4 роки. У липні минулого року панотця притягнули до кримінальної відповідальності за незаконний поруб дуба на території місцевого агролісгоспу, тоді він завдав шкоди підприємству на майже 40 тис. грн, але заплатив штраф уп’ятеро менший завданій шкоді. За вироком йому тоді повернули і авто, і причеп, на якому він збирався вивозити деревину.

Читайте також

  • Депутат від Сумщини Андрій Деркач у розшуку: що про нього відомо.
  • Мешканець Сумщини, що виправдовував російську агресію, визнав власну провину.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок