Оксана Пономаренко — гравчиня муніципального спортивного клубу "Сумчанка" та національної збірної команди України з хокею на траві та індорхокею. В інтерв'ю кореспондентам Суспільного спортсменка розповіла про змагання закордоном, про те, як МСК "Сумчанка" вигравала матчі та чому спортсменка не лишилася в Європі.
Оксана Пономаренко розповідає — зараз дуже щаслива, бо повернулася на Батьківщину. "Дуже хотілося повернутися додому. Там, звичайно, кращі поля, набагато кращі умови, але дім є дім. Завжди хочеться повертатися сюди", - говорить дівчина.
У березні гравчині команди "Сумчанка" поїхали на турнір в Італію. "Я не планувала виїжджати взагалі з України. Але ми збиралися їхати на змагання і всі дівчата підтримали цю поїздку. І ті, які виїхали з України також казали, що приїдуть. З командою і я поїхала".
В Італії спочатку команда провела навчально-тренувальний збір. Потім – участь у "Кубку чемпіонів" у дивізіоні "Трофі". Після цього команда ще деякий час жила та тренувалась в Італії. "Італійці дуже велику увагу до нас проявили. Ми мали змогу тренуватися на їхніх полях. Ми намагалися максимально взяти, бо були всі разом, мали гарне поле і готувалися до змагань. Всі розуміємо, що тренуватися на полі, яке має полив, — то є круто. Це щодо плюсів. А відносно мінусів – не можу нічого сказати. Мабуть, перший і дуже великій, єдиний – це дуже хотілося додому. Де б не було гарно, але дім є дім. Дуже хочеться до дому", - говорить спортсменка.
В Італії дівчата провели близько півтора десятка різних матчів – офіційних і товариських, з командами свого класу і з ветеранами та юними хлопцями. Більшість з них сумчанки виграли. "Я не можу сказати, що вони слабкі. Але колективний вид спорту у нас. І ми брали, мабуть, тим, що колективна гра була у нас. Ми шукали одна одну на полі, а італійки – вони брали на себе індивідуально. Потім вони зрозуміли, що наша тактика є гарною і почали більшу комунікацію між собою проявляти. І після цього у нас був один програш з італійською командою", - розповідає Оксана.
На питання "Чи є школа "Сумчанки" школою Макаєвої?" (Світлана Макаєва – тренерка МСК "Сумчанка" та жіночої збірної України, - ред.) Оксана Пономаренко відповідає ствердно. "Я думаю, що так. Багато зусиль вона в нас вкладає. Своїх відчуттів, переживань. І натхнення вона дає на ті тренування. Я думаю, що багато вкладає в нас".
Після Італії була Німеччина. Сумських дівчат прийняло місто Мангейм. "Німці також проявили до нас багато уваги. Надали змогу тренуватися на їхньому полі. У них чотири поля – то ми, мабуть, на кожному тренування мали", - розповідає гравчиня.
Після Магнейму була Литва і відбір на чемпіонат Європи. Тут сумчанки грали вже у складі збірної команди України. Нажаль, пробитися в еліту європейського хокею українкам не вдалось – у фіналі вони мінімально (0:1) поступились італійкам.
"Може на першу гру ми вийшли не дуже зібраними, зникла комунікація між собою, мало підказували одна одній. А вже в другій грі (у фіналі) ми зрозуміли наші помилки. І старалися то виправити. Але… Бажання забити було у всіх. Але я не знаю чого так вийшло. Більше, мабуть, звертали увагу на те, як забрати той м’яч. І вже потім комусь віддати. Чому сама на себе не взяла? – не знаю".
Оксана говорить – на товариські і офіційні матчі їх вело одне – "Україна! Бо коли в офіційних змаганнях звучить твій гімн, то відчуття зовсім інші".
Була на іграх команди і підтримка українців. "Присутність їх була – це вже дуже велика підтримка. Вболівали дуже гучно. Кричали: "Україна – вперед!". І то мотивувало", - розповідає дівчина.
Оксана повернулась у Суми. Не залишилась ані в Литві, ані в Німеччині, ані в Італії. "У мене не було такого бажання. Бажання бути в Україні й щоб про мене говорили що це Оксана Пономаренко, хто це така і звідки. Ми ж цим займаємося тому, що це наша справа, і це нам дуже подобається. То хочеться завжди вигравати", - говорить хокеїстка.
За п’ять місяців перебування за кордоном, говорить Оксана, найяскравіший епізод – це початок змагань в Литві. "Тут ти стоїш як гравець національної збірної, і коли грає твій гімн, і ти співаєш його – це круто".
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram