Перейменування вулиць у Сумах — коли депутати розглядатимуть питання

Перейменування вулиць у Сумах — коли депутати розглядатимуть питання

Перейменування вулиць у Сумах — коли депутати розглядатимуть питання
. Суспільне Суми

Наприкінці липня у Сумах завершила працювати спеціально створена робоча група, щодо перейменування вулиць. Всього у переліку на перейменування — 236 топонімів. Втім, з того часу, як напрацювання передали міському голові, говорить член робочої групи Максим Корнієнко, питання не зрушилось з місця. Депутатська комісія ж з законності повернула документ на доопрацювання. Чому – читайте у нашому матеріалі.

Починаючи з травня, у Сумах працювала робоча група з істориків, краєзнавців та науковців. Вони вивчали топоніми, які необхідно перейменувати у рамках дерусифікації та декомунізації. Збирали пропозиції і від містян. Загалом, визначили, що у громаді необхідно змінити 236 назв вулиць, провулків та проїздів.

"Мені особисто здавалося, що оці два місяці, які працювала наша робоча група, що це дуже довгий період, що ми дуже довго і повільно працюємо, що треба було працювати швидше. Це було моє особисте враження. При тому, що група працювала досить продуктивно, досить багато напрацювала, але в той же час минуло вже майже півтора місяця після того, як робоча група передала свої напрацювання міському голові і за ці півтора місяця міською владою не зроблено взагалі нічого", — розповідає координатор коаліції ГО "Сумська платформа реформ" Максим Корнієнко.

Минулого тижня пропозиції робочої групи розглянула депутатська комісія з питань законності та місцевого самоврядування. Втім, рішення повернули на доопрацювання для того, аби з ним ознайомилися до винесення голосування у сесійну залу усі депутати у своїх фракціях, і за потреби внесли свої пропозиції.

Перейменування вулиць у Сумах — коли депутати розглядатимуть питання
Суспільне Суми

"Виникли деякі питання у депутатів, тому що до них звернулись громадяни і їм треба буде пояснювати — чому так. Хотілося, щоб обговорили на фракціях всі партії і винесли якесь консолідоване рішення. Все-таки тепер ми перейменовуємо на великий термін, я надіюсь. Україна, була, є і буде. Тому хотілося б, щоб не було казусів по перейменуванню надалі", — зазначив голова депутатської комісії з питань законності Сумської міськради Євген Касяненко.

31 серпня на засіданні міськради депутати голосували за перейменування вулиці Зої Космодем`янської на Івана Брюховецького. Петиція з такою пропозицією набрала необхідних 250 голосів. З 22 необхідних для прийняття рішення голосів, "за" проголосували 19 обранців, 8 – не голосували, з них – 4 представники депутатської групи "Платформа за життя та мир". Голова групи Ігор Перепека говорить – не голосували з досвіду перейменувань у попередні роки: "Коли були перейменовані ті вулиці, то я знаю, що саме перше, що зробили люди похилого віку, вони, щоб не завдавати проблем своїм дітям онукам, вони йшли оформлювати їх після перейменування. В цьому проєкті рішення не було ніяк порушено питання жителів даної вулиці. Як буде вирішуватись фінансове питання в разі перейменування цих вулиць. Тому ми б хотіли, щоб був прописаний компенсаторна схема чи режим".

Спеціально ходити змінювати документи при перейменуванні вулиці, говорить начальник правового управління міськради Олег Чайченко, мешканцям не потрібно. З 2014 року, додає посадовець, цей процес вже проходили: "Також були побоювання щодо додаткових витрат, але цього не відбулося, і в дійсності, ми більше обговорюємо це питання, чим в дійсності є витратна частина. Необхідності після зміни назв топонімів звертатися для того, щоби привести до ладу інформацію, щодо нерухомого майна не потрібно. Якщо буде, наприклад, в подальшому вчинятись якийсь правочин, лише тоді нотаріус буде звертатися або там інша особа, яка буде реєструвати правочин до реєстру назв топонімів, тоді тільки потрібно".

Єдині, кому необхідно буде внести зміни до документів – це юридичні організації, але обмеження в часі, до якого необхідно це зробити, немає. Також, міська влада має замінити адресні таблички на будинках. За інформацією директора міського департаменту інфраструктури Олександра Журби, у 2021 році, на заміну старих покажчиків, у бюджет громади закладали 100 тисяч гривень. Цього року — вдвічі менше, але гроші перерозподілили на інші потреби через повномасштабне вторгнення Росії.

Що відомо

  • У Сумах пропонують змінити назви 184 топонімів та ще 33 – у старостинських округах.
  • Перейменування вулиць: у Сумській громаді збиратимуть пропозиції від мешканців.
  • У Сумах закликають до співпраці експертів, аби визначити, що потрібно дерусифікувати в місті.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок