Допомогу від охтирської організації Червоного Хреста отримали тростянчани, яких під час окупації міста у березні тримали у заручниках на залізничному вокзалі. Свої історії розповіли кореспондентам Суспільного.
34-річний Едуард Пашков — один з тих, хто був у полоні російський військових під час окупації Тростянця. Розповідає: вигулював собаку, коли його схопили.
"Натягли мішка на голову, я не військовий зовсім, я зброї в руках не тримав. Сказали, що я збираю інформацію якусь. Питали, де знаходяться військові, а я взагалі третій раз на вулицю вийшов", – пригадує Едуард Пашков, мешканець Тростянця.
У полоні чоловік пробув тиждень.
"Я взагалі не міг ходити – ножа встромили в ногу. Я ж кажу, били. Я був зв'язаний металевими дротами, якими пломбують вагони. Вони, собаки, затягли так, що я виривав майже з кістки", – каже Едуард.
Зараз Едуард приймає знеболювальні та заспокійливі, бо говорить, досі не може спати:
"Думав, якщо так буде продовжуватися – і жити не хотілося. Бо воно боліло так. Зараз пішов спуск і жага до життя повертається – це чесно. Але таке, кошмари сняться. Дві ночі підряд сниться, що били мене знову, ця кімната".
Ігор Жерьобкін жив у багатоповерхівці, з якої знімали військову техніку РФ. Коли окупанти прийшли у будинок з перевірками, побачили фото у телефоні й також заарештували.
"Сині були всі, як пупи. З другого поверху на перший тягали, ребра були поламані. Були синяки. Сфотографувала жінка, як прийшов. Думали, що живим уже не буду. Помолився, думаю: це вже все. Вони там бігали до останнього кричали: "Зараз гранату кинемо, стріляємо", – розповідає Ігор Жерьобкін, мешканець Тростянця.
Загалом, у підвалі залізничного вокзалу, говорять чоловіки, утримували вісьмох місцевих. Один з полонених помер від побиття і тортур.
Члени товариства Червоного Хреста, аби підтримати чоловіків, передали набори з хімією та продуктами п`яти чоловікам.
"Те, що в них питали, те вони і озвучували. Кому ліки потрібні, кому яка допомога", – каже Юрій Кириченко, волонтер.
Члени товариства Червоного Хреста кожному залишили свій номер, аби за потреби чоловіки могли звернутися до фахівців не тільки за матеріальною, а й психологічною допомогою.
Читайте також
- На Сумщині 30 березня знайшли тіла двох закатованих мирних жителів
- "Тримали в підвалі й катували". На Сумщині розпочали розслідування щодо викрадення чотирьох людей
- Чоловік, якого катували і вбили російські військові неподалік Тростянця – відомий український спортсмен Сергій Проневич
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram