У Сумській громаді 1 вересня розпочали навчання 2477 учнів перших класів. Більшість із них — онлайн, адже за результатами роботи спеціальної комісії, яка працювала у місті з 23 перевірених шкіл – придатним до використання визнали укриття у восьми з них. Як перший урок відбувся у школі №23 – у матеріалі Суспільного.
На екрані у вчительки 1-Д класу Юлії Ярмак цьогоріч — 28 учнів та стільки ж батьків. З ними, говорить, познайомилися напередодні. На учнів сьогодні чекає урок мужності, безпеки та мотиваційний квест.
"Я з нетерпінням чекаю, коли нарешті мої першокласники сядуть за парти, але, на жаль, склалася така ситуація і ми мусимо якось виходити з цієї ситуації, шукати нові шляхи викладу матеріалу. Кожного дня у дітей буде 4-5 уроків, урок тривалістю 35 хвилин, але між етапами уроку будуть проводитися різноманітні фізкультхвилинки для того, щоб дати діткам відпочити", — розповідає Юлія Ярмак.
До школи з донькою першокласницею прийшов Олексій. Він викладає уроки історії у цій школі, а 1 вересня ще й виступає у ролі тата першокласниці.
"Я був паралельно на своєму уроці, донечка — на своєму. Ну, у нас все вийшло, ми змогли сумістити і те, і те", — говорить Олексій Фоменко.
Шестирічна Діана про свій перший урок говорить: "Сподобався Кор.: – А що там було цікавого? – Не пам’ятаю вже".
Найскладнішим, говорить Олексій, для першокласників стане робота із гаджетами.
"Хоч вони в них і вміють грати, але працювати – це зовсім інше. І тут однозначно буде потрібна допомога когось із батьків, можливо, старшого брата, сестри, але потрібна буде допомога. Просто, щоб розібратися, що натискати, куди натискати", — Олексій Фоменко.
У випускному 11-Б класі останній Перший дзвоник. До уроку приєднуються й учні з-за кордону. Аріна навчатиметься онлайн у цій школі, а в Англії ходитиме на навчання.
"Я хочу до своєї школи, я там нікого не знаю. Там буде так складно, і я хочу швидше повернутися до Сум. Сподіваюсь, якомога швидше цей час настане", — каже учениця 11 класу Аріна Холкіна.
Змін до програми з української мови та літератури не мають, а до онлайну вже звикли, говорить їхня вчителька Вікторія Шевець.
"Для одинадцятикласників онлайн навчання це завжди складно, але наскільки ми вже подолали цей бар`єр і навчаємося повною мірою, на повну силу, ЗНО складемо на всі 200", — зазначає вчителька української мови Вікторія Шевець.
Загалом цьогоріч, говорить директорка школи Наталія Педяш, набрали п’ять перших класів. Це на три класи менше у порівнянні з попереднім навчальним роком. З 1842 учнів школи близько 200 навчатимуться з-за кордону. Відповідно до висновків роботи спеціальної комісії, яка перевіряла укриття, школі не надали дозволу на навчання у стінах закладу.
"Ми маємо технічне підпілля, яке не рекомендоване членами комісії до використання як найпростіше укриття. Тому ми розпочинаємо навчальний рік у форматі використання дистанційних технологій. Досвід роботи під час коронавірусної інфекції й онлайн навчання дав свої позитивні результати", — каже вона.
Загалом, за інформацією начальниці міського управління освіти та науки Нелі Вербицької, у Сумській громаді 2022 року до першого класу пішли 2477 учнів. У 40 школах громади навчається 29 643 учні, з них близько 20% ( точно – 6132) наразі перебувають за кордоном.
Також, за інформацією Нелі Вербицької, з 2031 педагогічного працівника — 67 наразі залишаються за кордоном.
З 24 лютого у школах громади розпочали навчання 163 внутрішньопереміщені учні.
Що відомо
- Чотири заклади освіти Сумщини навчатимуться в офлайн-режимі – Сумська ОВА.
- "Емоції тривожні, але в той же час і радісні", — як у сумській школі №12 організували свято першого дзвоника для учнів.
- Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями
- У Сумській області 223 школи із 375 можуть відновити очне навчання. Загалом же у Сумах рекомендовано до офлайн навчання 17 закладів: 8 загальносередньої освіти, 7 дошкільних та два позашкільні.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram