Які книги нині популярні серед маленьких сумчан та чи цікавлять дітлахів книги про Суми — читайте у нашому матеріалі.
Маленьким сумчанам читають батьки, більш дорослі обирають літературу для читання самостійно. Ми запитали у маленьких сумчан та їхніх батьків, що їм подобається читати.
"Пригоди Баби Яги якісь, такі детективи – це для старшої. У нас книжок дуже багато: "Дюймовочка", різноманітні казки" — говорить сумчанка Євгенія.
Сумчанка Поліна розповідає: "А ми любимо дивитися мультфільми. Ми готуємося до школи і вчимо літери. Ми в інтернеті, якщо щось цікаве знаходимо, то читаємо".
А Сумчанину Гордію подобається "Лісова школа": "Мені Всеволод Нестайко найбільше подобається".
Мають у міській бібліотеці і добірку книг для дітей про Суми. За словами завідувачки юнацького абонемента Людмили Понкратової, популярні серед їхніх відвідувачів ці п’ять:
"Казкове місто Суми" – це форма такого дитячого путівника, і книжечка Анни Коршунової і Світлани Качуровської "Маленькі історії казкового міста". Ще в нас гарне видання, воно вийшло у 2012 році, теж відомої сумської письменниці Юлії Лесіної, збірка оповідань "Суми: подорож у минуле". І тут можна почитати вже більш так детально про різні прикраси, які були, про відомих особистостей нашого міста ХІХ–ХХ століть. Більш нові видання нашої такої краєзнавчої колекції – це Оксана Оснач "Держатель козацького скарбу". Нова така, гарно ілюстрована. Цікавинкою є те, що ілюстрації до цієї книги створили самі діти, вихованці художнього гуртка. Ще одна книга, яку створили безпосередньо діти, вони написали такі історії "Збережи енергію! Зупини зміни клімату! Маленькі історії про важливі речі".
За словами бібліотекарів, ці книжки мають попит, діти часто їх беруть.
Путівник Сумами від Анни Коршунової написаний 5 років тому. Його вже тричі перевидавали. Тексти у книзі авторства пані Анни, а ілюструвала її художниця Світлана Качуровська. У планах мисткинь перевидати її з доповненням.
"Ми хочемо зі Світланою зробити оновлену книгу. Вона, напевно, така популярна, бо вона ігрова. Що дитина непросто читає цю книжку, а вона може з нею взаємодіяти. Вона може спілкуватися, може щось домалювати, щось дописати, розгадати ребус. І, звісно, у зв’язку з тими подіями, які відбулися останнім часом, нам дуже хочеться героїчні Суми прописати у цій книжці", — говорить письменниця Анна Коршунова.
Пані Анна знайшла робочі матеріали зі створення цього путівника: "Ось із цих аркушів починалася книга. Я навіть не думала, що вони збереглися. Виявляється, що збереглися. Це оті ідеї сторінок, які я швиденько-швиденько замалювала, а потім ми зі Світланою вже працювали".
Мають у своєму доробку Анна Коршунова та Світлана Качуровська ще й книгу "Маленькі історії казкового міста".
"Нам дуже не вистачало продовження, казкового продовження, і тому якось сама собою вигадалася казкова книжка, де не просто вулиці оживають, а пам’ятники оживають. Там є Цукрик, Фонтанчик, там є Краєзнайко і Намалюйко – краєзнавчий і художній музеї, там є Любаша Сердешна – це сердечко "Я чекаю, бо кохаю". Суми – це справді казкове місто", — розповідає письменниця.
Загалом юнацький абонемент міської бібліотеки імені Тараса Шевченка налічує понад 19 тисяч книг.
Читайте також
- Дитяче свято. Волонтери відвідали вихованців Хоружівського центру реабілітації дітей.
- Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram