Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями

Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями

Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями
. Суспільне Суми

У Сумах відбулася серпнева конференція педагогічних працівників. Освітяни обласного центру готуються до старту навчання в умовах війни.

Вчителі Сумської громади перед стартом нового навчального року зібрались на щорічну серпневу конференцію. Відбулася вона у приміщенні, яке має укриття. Тетяна Волкова – директорка однієї з сумських шкіл. За її словами, учні очолюваного нею закладу розпочнуть навчальний рік дистанційно.

"Навчальний рік розпочнеться, і розпочнеться він для всіх учнів, незалежно від того перебувають вони в Україні, у місті Суми чи за кордоном. Форми ми будемо застосовувати різні, але з першого вересня таки ми плануємо розпочати онлайн. Уже зробили проєкт його (тиру) капітального, і якщо будуть виділені кошти за цим проєктом, то я думаю, що офлайн-навчання ми розпочнемо трішки пізніше", — зазначила вона.

Навчання у школах може стартувати онлайн, але потім учні можуть перейти на очну форму навчання.

"У нас запроваджується змішана форма навчання, тобто деякі заклади, які не рекомендовані, – там буде дистанційна форма навчання. Але розглядаються варіанти, де заклади можуть підписати угоди, де є поруч укриття на відстані 100-300 метрів, до 500 метрів. Проводиться у цьому напрямку робота. Є такі заклади, які вже попідписували договори і вони також допускають змішану форму навчання", — розповів заступник міського голови Станіслав Поляков.

Освіта в умовах війни: школярі Сумщини навчатимуться за різними моделями
Суспільне Суми

Через те, що державний кордон із Росією на Сумщині сягає понад 560 км, то навчання відбуватиметься за різними моделями. Точно не вийдуть до шкіл учні, навчальні заклади яких розташовані у 25-кілометровій зоні до кордону.

"Розроблені пропозиції по чотирьох моделях, відповідно до безпекової ситуації. На територіях визначають військові обласні адміністрації, як будуть навчатися заклади освіти. Відбуваються підготовчі заходи, й завтра вже буде визначено конкретно, який заклад за якою моделлю буде навчатися: або дистанційна, або змішана, або очна, це буде індивідуальна форма навчання, яка може бути як сімейна, так і екстернатна", — говорить директорка обласного департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.

Остаточне рішення, за якою формою навчатимуться діти, – за їхніми батьками, сказала начальниця міського управління освіти Неля Вербицька.

Загалом у батьків, які проживають у Сумській громаді запитали, якій формі навчання вони віддають перевагу. З 29 731 людини 86% батьків висловились за онлайн-навчання, решта 14% – за очне.

Що відомо

  • У Сумській області 223 школи із 375 можуть відновити очне навчання. Загалом же у Сумах рекомендовано до офлайн навчання 17 закладів: 8 загальносередньої освіти, 7 дошкільних та два позашкільні.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок