На Сумщині придбали 12 квартир для ВПО: як отримати таке житло

На Сумщині придбали 12 квартир для ВПО: як отримати таке житло

На Сумщині придбали 12 квартир для ВПО: як отримати таке житло
. Фото ілюстративне: Суспільне Суми

Державна програма отримання житла для внутрішньо переміщених осіб, у яких зруйноване житло внаслідок російської агресії, почала діяти на Сумщині з травня. На сьогодні придбали 12 квартир, розповів Суспільному директор Сумського регіонального управління "Держмолодьжитло" Володимир Братушка.

На Сумщині придбали 12 квартир для ВПО: як отримати таке житло
Суспільне Суми

Ця програма наразі виконується не за державні кошти, а за благодійні внески небайдужих людей. На Сумщину виділено 20 млн грн, сказав посадовець. На них придбали дві квартири у Ромнах та десять у Сумах.

"Держава в особі нашого фонду "Держмолодьжитло" викуповує житло у фізичних осіб та будівельників, з подальшою передачею в винаймання переселенцям житло, яких зруйновано. На дуже пільгових умовах наймання – одна гривня на рік. Від тих, хто буде жити в цих квартирах, вимагається сплачувати комунальні платежі", – розповів Володимир Братушка.

За умовами програми, квартири мають бути здані в експлуатацію, вмебльовані достатнім чином для того, щоб там могли проживати сім’ї.

За домовленістю з Червоним Хрестом останні зобов’язуються забезпечити житло необхідною побутовою технікою: холодильниками, пральними машинами, мікрохвильовими печами. Також, нададуть посуд та постільну білизну.

Пріоритет надається багатодітним родинам. Втім, якщо такої категорії охочих не виявиться, укладатимуть договори і з іншими родинами.

На сьогодні, розповів Володимир Братушка, у співпраці з обласною військовою адміністрацією, знайшли шість родин, які погодились проживати у викуплених "Держмолодьжитлом" квартирах. Наразі, за словами чоловіка, чекають узгодження у законодавстві.

"Є така вимога – якщо житлові приміщення, які знаходяться в державній власності, надаються в оренду, то це повинно робитися через систему Prozorro і через конкурс. Оскільки ми з людей грошей брати не збираємось, треба внести деякі правки до постанов, для того, щоб люди могли заселитися і безплатно, без орендної плати, жити в цьому приміщенні. Зараз виправляються помилки і, гадаю, у найближчі два-три тижні люди зможуть заселитися" – додав Володимир Братушка.

Договір із мешканцями попередньо укладатиметься на рік, з можливістю подальшого продовження. Втім, викупити житло для себе родини не зможуть, додав Володимир Братушка.

Для того ж, аби отримати інформацію про програму можна звертатися до регіонального управління "Держмолодьжитла". Контактна інформація розміщена на сайті організації.

Читайте також

  • Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи, державну допомогу та житло
  • У "Першому сумському гуманітарному штабі" надаватимуть юридичну допомогу для ВПО
  • На Сумщині родині, яка втратила житло через війну, пропонують безкоштовно оселитися в будинку

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок