На базі Сумської дитячої клінічної лікарні запрацював міський центр медичної реабілітації дітей. Він мав відкритися до кінця 2022 року після капітальної реконструкції окремого приміщення. Втім через повномасштабне вторгнення російських військових будівельні роботи були призупинені, а центр відкрили в приміщенні стаціонару лікарні.
Сумчанка Ольга разом із 12-тирічним сином Микитою проходять процедури у новому центрі медичної реабілітації дітей на базі міської дитячої лікарні. З 2016 року хлопець бореться із лімфомою Хочкіна. Тож тут, — аби підлікувати спину.
"На лікарні побачила оголошення, що в цій лікарні можна пройти медичну реабілітацію. Тому зібрала всі документи, всі направлення. І ми – тут", — каже мама Микити Ольга Хомейко.
Оксана – мама чотирирічної Міланки. Вони переселенці із Краснопільського району. Дівчинка має затримку мовленевого розвитку.
"Взагалі масаж вона полюбляє. Вона у нас активна дівчинка, тож полюбляє всі (процедури — ред.). Подобається колектив. Взагалі нам тут подобається.
Наразі у центрі надають послуги за трьома пакетами, говорить завідувачка відділення Іванна Купина.
"Перший реабілітаційний пакет – для дітей віком до 3-х років, які передчасно народжені та (або) хворі з ураженням ЦНС. Другий – це медична реабілітація дорослих та дітей віком від 3-х років з ураженням ЦНС. Третій пакет – це реабілітація дорослих та дітей з ураженням опорно-рухомого апарату", — розповідає вона.
Серед напрямків лікування, розповідає Іванна Купина, обрали лікувальну фізькультуру та різні терапевтичні послуги, серед яких — електропроцедури, які стимулюють м`язи.
"Апарат "Радіус" — багатофункціональний. Використовується для лікування багатьма видами токів. Це — і синусоїдальні токи, і діадинамометричні токи. І гальванічні токи, використовуються для електрофорезів, ампліпульсів, стимуляції є. І для сна — імпульсні токи", — розповідає вона.
Аліна Манько працює з дітьми, у яких порушена соціальна адаптація.
У них збільшилась тривожність, змінився емоційний стан. Велику увагу ми приділяємо спілкуванню з батьками. Зайняття включає в себе сенсорну інтеграцію, формування когнітивних функцій, комунікація, навчаємо діток самообслуговуванню згідно з віком", — говорить вона.
Для нового центру медичної реабілітації на базі лікарні, говорить керівниця закладу Вікторія Бугаєнко, планували реконструкцію старої будівлі. Втім, через наступ російських військових будівельні роботи були призупинені, а Центр відкрили в приміщенні стаціонару лікарні.
"Ми брали конкурсну участь у програмі державного фонду "Регіональний розвиток" і планували за кошти державного бюджета і співфінансування міської ради відкрити Центр медичної реабілітації для надання допомоги дитячому населенню. У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні ці капітальні видатки були заморожені.
Наразі у Центрі лікується 28 дітей. Дитяча лікарня, говорить Іванна Купина, підписала угоду про співпрацю з кафедрою фізичної реабілітаційної медицини, що діє на базі медичного інституту СумДУ. Тож найближчим часом діти отримуватимуть ширший спектр реабілітаційних послуг. Аби потрапити до центру на медичну реабілітацію, необхідно взяти електронне направлення у свого лікаря-декларанта.
Авторка — Оксана Усенко
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram